Saksamaa Energiaagentuur valis Eesti idufirma Roofit.solari teist aastat järjest 100 maailma parima energeetika start-up´i hulka.

 

  • Energeetika
  • 26. märts 2020
  • Foto: President tutvumas Rootfit.solari tootega/Pressifoto

Start-Up Energy Transition (#SET100) konkurssi korraldavad Maailma Energeetikanõukogu ja Saksamaa Energiaagentuur ning sel aastal osales 570 iduettevõtet 90st riigist.

Tänavu toimub SET neljandat korda ning osalemas on rekordarv, lausa 570 start-up ettevõtet 90st erinevast riigist. Konkursil on viis erinevat kategooriat: digitaalsed energiasüsteemid, nutikas mobiilsus, taastuvenergia ja materjalid, jätkusuutlikule kvaliteetsele energiale ligipääs ja efektiivsed energialahendused.

„Me oleme uhked neljandat aastat toimuva SETi üle, mis ühendab endas iduettevõtted, energiasektori huvipooled, poliitikud, erasektori, akadeemikud ja tudengid, kes töötavad kõik ühise eesmärgi nimel- vähendada CO2 jalajälge ning tunnustada innovatsiooni.“ ütles Andreas Kuhlmann, Saksamaa Energiaagentuuri tegevjuht.

Protsess, mida ettevõtted peavad läbima, on põhjalik ning koosneb mitmest etapist, kus tuleb meeldida nii žüriile kui ka spetsiaalselt SETi jaoks loodud iduettevõtteid hindavale mudelile. Roofit.solari päikesekatused läbisid protsessi teist aastat järjest edukalt.

„Meil on hea meel, et meie panust märgatakse. Päike on seni veel ammendamatu taastuv ressurss, mida pole piisavalt igapäevaseks tarbeks kasutatud. Roofit.solari elektrit tootev teraskatus muudab päikeseenergia kasutamise jätkusuutlikuks ja mugavaks.“ sõnas Andres Anijalg, Roofit.solari kaasasutaja ja arendusjuht.

Roofit.solar pääses 100 maailma parima energeetika start-up´i hulka