Reedel, 11. detsembril avab MTÜ Rosma Haridusselts Põlva külje all Rosmal tegutseva waldorflasteaia Täheke teise korruse, mille renoveerimine sai teoks lapsevanemate vabatahtliku töö tulemusena. Põlvamaa Partnerluskogu toetas materjalide soetamist 137 000 krooni ulatuses. Avamisel osalevad teiste seas ka regionaalminister Siim-Valmar Kiisler ja Põlva maavanem Priit Sibul.

Eesti hariduse suurkuju Johannes Käisi sünnipaigas tegutseva lasteaia teise korruse renoveerimine sai teoks tänu lapsevanemate ja kasvatajate initsiatiivile. Muinsuskaitse all oleva hoone teise korruse säästva renoveerimise projekt sai materjalide näol toetust Põlvamaa Partnerluskogult. Kogu suve ja sügise väldanud vabatahtliku töö tulemusena loodab lasteaed uuel aastal võtta juurde ka uusi lapsi, sest huvi hubase waldorflasteaia vastu on üha kasvamas.

Lasteaiamaja katusealuse korruse 110 ruutmeetrise põrandapinnaga ruumide renoveerimiseks kulus 15 tonni savikrohvipulbrit, sadu liitreid vett, kümneid rulle roomatti, 20 000 kinnitusklambrit, 91 pakki kohupiima jpm. Kokku osales töös üle 30 pere ning savikrohvi tonnid ja värviliitrid panevad tagantjärele muigama kõiki vabatahtlikke. Mitu poodi sai kohupiimast tühjaks ostetud. 91 pakki kohupiima andis välja 125 liitrit kaseiinvärvi. Lisaks kulus 50 liitrit kruntvärvi, 20 liitrit savivärvi ja 40 liitrit savivõõpa. Väike kogus kohupiima, mis üle jäi, maandus koogi sisse ja söödi ära lasteaia vanemate esimesel koosviibimisel.

Palkmaja teise korruse värsket ilmet tõstab esile ka uus laudpõrand, mis sai võimalikuks tänu puidufirmale Toftan. Siiras tänu firmale, kes otsustas kinkida lasteaiale kogu põrandamaterjali. Suur tänu ka Marko Kikasele ja Liina Raagile hea juhendamise ja kannatliku meele eest ning kunstnik Helina Toaterile hea tundega seinamaalingute eest. Rosma Haridusselts tänab samuti Põlvamaa Partnerluskogu ja Põlva ökofestivali savitöötoa vedajaid ja osalejaid, kes jätsid oma jälje lasteaia seintele, samuti kõiki vabatahtlikke peresid.

MTÜ Rosma Haridusselts ühendab Johannese Kooli Rosmal (põhikool) ja lasteaeda Täheke. Mõlemad asuvad Põlva võrupoolse külje all Rosma külas Päkamäe kõrval. Koha vaimu on kujundanud siia 19. sajandil rajatud külakool, selles 1885. aastal sündinud Eesti kooliuuendaja Johannes Käis ning 1990. aastast tegutsev waldorfkool. Johannese Koolis Rosmal õpib sel kooliaastal 54 õpilast ja waldorflasteaias Täheke käib 20 last. Lasteaed tegutseb hubases palkmajas, Johannes Käisi sünnikodus.

Sel sügisel jätkas Eesti üks vanimaid waldorfkoole, juba 20ndat õppeaastat tegutsev Johannese Kool Rosmal kõigile täiskasvanutele mõeldud Vanemate Kooli teist õppeaastat.  Algatus on suunatud lapsevanematele, kes soovivad saada teadlikumaks tavakoolist erinevatest õppemeetoditest ja kogeda ise waldorfpedagoogika võimalusi. Vanemate Kooli 2009/2010 õppeaasta läbiv motiiv on “Tunne iseennast”. Osalemine on kõigile huvilistele tasuta. Waldorfõppe meetodite lähem tundmaõppimine ja praktiline kogemine annavad hea võimaluse tõsta vanemate teadlikkust, et kindlustada oma lastele õnnelik ja tasakaalus kasvamise protsess.