Kirjanik ja muusik Roy Strider andis Põlvas eile lõppenud Uue Ajastu Festivalil spoken word sõnakontserdi, pidades festivali publikule pika loengu Eesti arenguvõimalustest ökoriigina.

Kapitalismikriitikuna tuntud Strider hoiatas infotehnoloogia leviku kõrvalmõjude eest, kritiseeris teravalt Eesti seniseid arenguid ja julgustas inimesi parema maailma nimel kartmatult tegutsema.

"Kui Eestil pole Nokiat, siis pole vaja teda ka otsida," tõdes Strider ning innustas kasutama olemasolevaid ressursse. "Eesti suur idee ja kaubamärk saab olla vaid puhas keskkond. Puhas toit on kullaprooviga kaup. Eesti eduks on vaja, et need, kes meie  maal ei ela, otsiksid pakenditelt kirja "Made in Estonia - valmistatud Eestis". Ärge kartke erineda nendest, kes raiskavad, kulutavad ja mürgitavad." Roy Strider - Eesti ökoriigiks

Strider lisas, et meil pole maailmale anda midagi paremat, ega maailmal ole tänasel päeval ka vaja midagi rohkemat kui puhast keskkonda, rohkem rohelust, rohkem puhast toitu, vähem saastet, mürke, haigusi ja meeleheidet.

Strider rõhutas, et tarbimisühiskond pole jätkusuutlik ning tõi Eesti ökoriigi ideed tutvustades hulgaliselt sarnaseid näiteid Montenegrost, Bhutanist, Indiast ja Mehhikost.

Roy Strider - Eesti ökoriigiks

Põlvas tänavu kolmandat aastat toimunud muusika- ja visuaalkunsti festival Uue Ajastu Festival kandis sedapuhku alapealkirja „Õnne sagedus“, millega sai tervikuks omamoodi festivalitriloogia. Kahel eelneval suvel on juba võngutud armastuse ja rahu sagedusel. Festival tõi Põlvasse lisaks kodumaistele artistidele ka häid Läti ja Venemaa esinejaid, kelle muusikalises headuses sai veenduda kogu festivali külastanud publik.