Sügisesel koolivaheajal kutsume lapsi Tartu Ülikooli loodusmuuseumisse uurima Eesti kalu ja maailma loomariiki. Looduspäev toimub 27. oktoobril kell 11.00-14.00 Vanemuise 46.

Looduspäeval saavad lapsed osaleda kahes põnevas õpitoas. Bioloogi Külli Kalamees-Pani juhendamisel õpivad lapsed tundma Eesti vees elavaid kalu ning neil välimuse järgi vahet tegema. Lisaks uuritakse, mis on kala sees ning milleks on kalal ujupõis.

Muuseumipedagoog Aivo Tamm tutvustab põnevaid loomi kogu maailmast ning loodusmuuseumi elavnurga asukaid. Lapsed saavad kätte võtta tarantli või kuningboa ning jälgida kilpkonnade, roheleeguani ja küüliku Käbi askeldusi.

Koolivaheaja looduspäev toimub 27. oktoobril kell 11.00-14.00 loodusmuuseumi õppeklassides ja saalides Vanemuise 46. Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed. Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee. Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.