Vabariigi valitsus kiitis täna heaks kasutamata saastekvootide müügist saadava 45 miljoni euro eest 15 uue trammi soetamise.  Uute trammide tarbeks on aga täielikult vaja uuendada ka trammitee ja alajaamad, sest uute trammide teljekoormus on suurem ja tehnilised nõuded praegusest erinevad.

Enne uute trammide kasutuselevõttu renoveeritakse ühtekuuluvusfondi raha eest Ülemiste-Tondi-Ülemiste (4. liin) trammitee, sest uued trammid hakkavad sõitma just sellel liinil. Uusi tramme on Eestisse oodata 2014. aasta lõpuks.

Trammid on varustatud energiatõhusa tehnoloogiaga - näiteks pidurdusenergiat salvestava süsteemiga, mis aitab heitmeid maksimaalselt vähendada. Lepingu kohaselt hakkavad uued trammid kasutama vaid taastuvatest allikatest toodetud elektrit. Selleks hangitakse taastuvenergia sertifikaate mahus, mis vastab trammide liiniläbisõidule.

Uus tehnoloogia parandab oluliselt Tallinna ühistranspordi kvaliteeti, mis aitab muuta linnaelanike transpordieelistusi ühistranspordi kasuks. Nii väheneb kesklinnas autode hulk ja seega ka õhusaaste kontsentratsioon.

Uute trammide programmi töötasid välja saastekvoodi müügimeeskond, Tallinna Transpordiamet, Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium. Trammide soetamiseks korraldab hanke Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise AS.