5.-9. septembrini toimub Tartu Ülikooli loodusmuuseumis ja botaanikaaias traditsiooniline seenenädal, mille raames räägitakse põnevaid reisimuljeid seeneekspeditsioonidest Aasias ja Okeaanias, käiakse koos mükoloogidega Lõuna-Eesti metsades seeneretkel ning kogutud saaki esitletakse iga-aastasel seenenäitusel.

Loodusõhtu seente uurimisretkedest Aasias ja Okeaanias
5. septembril kell 18 toimub Tartu ülikooli loodusmuuseumis loodusõhtu “Seeni uurimas Iraanist Paapua Uus-Guineani“. Põnevaid reisimuljeid ja avastusi Tartu ülikooli mükoloogide seeneproovide korjamise ekspeditsioonidest looduslikult ja kultuuriliselt kaugetesse kohtadesse Aasias ja Okeaanias jagab mükoloog Sergei Põlme. Sergei on ka raamatu "Minu Prantsuse Guajaana" autor. Loodusõhtu pilet on 3 eurot.

Alanud on registreerumine seeneretkele Lõuna-Eesti metsadesse
7. septembril kell 10.00 algab Tartust Vanemuise 46 õppehoone eest seeneretk Lõuna-Eesti metsadesse. Mükoloogide Teele Jairuse ja Külli Kalamees-Pani juhendamisel on kõigil huvilistel võimalik korjata nii söögiseeni kui ka muid huvitavaid seeni, millest koostatakse loodusmuuseumis seenenäitus. Retkel osalemise tasu on 7 eurot, lastele 4 eurot. Seeneretkele palume eelnevalt registreeruda telefonil 737 6076 või loodusmuuseum@ut.ee.

Seenenäitus loodusmuuseumis
8. ja 9. septembril kella 10.00-18.00 saab Tartu ülikooli loodusmuuseumis külastada iga-aastast seenenäitust. Tutvuda saab seeneriigi mitmekesisusega kännu- ja kukeseentest kuni mürgiste kärbseseenteni. Mõlemal päeval on kohal mükoloogid, kes tutvustavad seeni ja aitavad neid määrata. Seenenäituse külastamine on muuseumipiletiga, mis neil kahel päeval on soodushinnaga: täispilet 4 eurot, õpilased, tudengid ja pensionärid 2 eurot. Rühmakülastused palume eelnevalt registreerida telefonil 737 6076 või loodusmuuseum@ut.ee.

Otsimismäng "Puuseente rada" 
8. ja 9. septembril saab tutvuda Tartu ülikooli botaanikaaia avamaal puudel ja kändudel kasvavate seentega. Huvilised saavad mõlemal päeval kella 10.00-17.00 osaleda otsimismängus "Puuseente rada". Otsimismängu osalustasu on 1 euro, botaanikaaia avamaa külastamine on tavapäraselt tasuta.

Loodusmuuseumi septembrikuu objektiks on seenenädala auks Nikolai Witkowski suure sirmiku (Macrolepiota procera) mudel, millega saab tutvuda http://www.natmuseum.ut.ee/et/kuu-objekt

Loodusõhtut muuseumis, seeneretke ja seenenäitust TÜ loodusmuuseumis toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.