Tallinna Keskkonnaameti Prügihundi jäätmeteavituskampaania raames korraldatud prügiteemalise videoklippide tegemise võistluse võitis Tallinna 21. kooli 10c klassi tiim.

Võistluses osalenud Tallinna koolinoored pidid videoklipiga edasi andma idee sellest, kuidas vähem prügi tekitada. 

21. kooli 10c võistkond, koosseisus  Karoliina Kull, Kimberly Kurrel, Doris Pops ja õpetaja Juta Hirv valmistasid videoklipi „Tarbi vähem“.

Žürii liikmete hinnangul annab see klipp väga selgelt ja teravalt edasi tänase tarbimisühiskonna peamise probleemi – välised ahvatlused sunnivad meid mõtlematult tarbima, mistõttu tekib üleliigset prügi. Oma igapäevaseid tarbimisharjumusi muutes saame aga anda olulise panuse, et prügi teke väheneks. Kuigi žürii hindas klippides peamiselt ideed, vääris võiduklipp kiidusõnu ka tehnilise teostuse eest.

II kohale tuli võistkond klipiga „Säästa loodust“ samast koolist ja samast klassist, mille koosseisus olid Anette Sepp, Triin Vask, Alan Paan ja õpetaja Juta Hirv. Žürii liikmete hinnangul on klipis esitletud liigse pakendi probleem ja lahendus sellele –liigset pakendit vältida – lihtsalt ja näitlikult edastatud. Oluline oli ka see, et seda oli tehtud positiivses võtmes.

III koha sai klipp nimega „Pakend taaskasutuses“, mille valmistas Tallinna 1. Internaatkooli 9T klass õpetaja Imbi Lehisega. Selle klipi idee erines žürii hinnangul oluliselt teistest klippidest – klipi sisu oli esitletud lapsi kaasates - pakendist ise midagi meisterdades mõistab laps ehk paremini prügi taaskasutusväärtust ja hakkab juba varakult kujundama loodushoidlikku ellusuhtumist.

Videoklippide võistluses võisid osaleda kõik Tallinna koolinoored 1.-12. klassini. Kokku laekus üheksa võistlustööd Tallinna 21. Koolist, Tallinna 1. Internaatkoolist ja Lasnamäe Lasteaed-Algkoolist. Videot võis teha nii mobiiltelefoni, fotoaparaadi kui ka videokaameraga. Võitja võistkond saab auhinnaks fotopoe kinkekaardi väärtuses 3000 krooni.

Videoklippe hindas žürii, mille koosseisu kuulusid Balti meedia- ja videokool koos erinevate õppejõudude ja tudengitega, Star FM hommikusaate juht Pille Minev, säästva eluviisi edendaja ja loovagentuuri Maailm juht Erkki Peetsalu, Tallinna Keskkonnaameti jäätmehoolde osakonna juhataja Jana Kivimägi.

Parimaid videoklippe saab näha Prügihundi kodulehel aadressil www.tallinn.ee/prygihunt ja neid näidatakse ka Vabaduse väljaku ekraanil.