September on Tallinnas keskkonnasõbraliku liikumise kuu, mis 16.-22. septembril hõlmab ka üle-euroopalist kampaaniat „Euroopa liikuvusnädal“. Mõlema ürituse ühine moto on „Jalgsi ja rattaga liikudes hoiad tervist ja keskkonda!“

20. aastat korraldatava Euroopa liikuvusnädala (European Mobility Week) ja 10. aastat korraldatava Tallinna keskkonnasõbraliku liikumise kuu (KSLK) ühiseks eesmärgiks on parandada rahvatervist aktiivsema liikumise ning säästva linnatranspordi edendamise kaudu. Tallinn koostöös linnaosavalitsuste, eri ametite ja teiste koostööpartneritega on võtnud eesmärgiks luua meeldiv ja ohutu linna- ja liikluskeskkond, kus saab liikuda mugavalt, turvaliselt ja keskkonda säästvalt.

„Kutsume inimesi üles hoidma oma füüsilist ja vaimset vormi ning samas ka avastama oma kodulinna. Soovime innustada inimesi liikuma rohkem jalgsi, jalgrattal ja ühistranspordiga, mis kõik on keskkonnasõbralikud liikumisviisid,“ sõnas abilinnapea Kalle Klandorf. „Iga teekond saab alguse esimesest sammust ja tore on astuda neid samme koos. Üle linna on kokku pandud mitmekesine programm spordi-, liikumis- ning orienteerumisüritustest, rattasõidu koolitustest ja teistest ühistegevustest, millest tasub kindlasti osa võtta.“

Reedel, 3. septembril 19.30–22.30 saab kaasa teha Freeskate Movement rulluisutajate ühissõidul, mis algab ja lõpeb Vabaduse väljakul.

Laupäeval, 4. septembril kell 12.00 aga avatakse Estonia puiesteel autovaba tänav egiidi all „Roheteekond linnasüdames“. Estonia puiesteel Tammsaare pargi kõrval toimuvad elektriliste tõukerataste kiirkursused täiskasvanutele ja elektriliste liikurite tutvustus ning tehakse tasuta lihthooldust jalgratastele. Kell 13 stardib pargist ühissõitmine „Rattasõit uutel ja rajatavatel rattatee objektidel Kesklinnas“. Kell 14 algab rattaretk „Kesklinna asumid“, mida juhatab arhitektuuri-ajaloolane Mihkel Karu.

10.–12. septembrini toimub regiooni suurim rahvaspordisündmus Tallinna Maraton. Kavas on distantsid 42,2 km, 21,1 km, 10 km ja seoses erilise olukorraga ka virtuaaljooks, mille distantsi saab läbida vahemikus 1.–30. septembrini.

8.–29. septembrini saab osaleda õppevisiitidel ja koolitustel Tallinna õppeaedades. Vahetatakse kogemusi loodus- ja aiahariduse valdkonnas ning tehakse ringkäike õppeaedades. Jagatakse teadmisi ja kogemusi aia kavandamisest, ehitamisest, hooldamisest, õuesõppest ja loodusharidusest.

16.–23. septembril aga viiakse kaheksas kogukonnaaias läbi tasuta välitreeninguid, mis on heaks võimaluseks nii oma tervist turgutada kui ka Tallinna kogukonnaaedu külastada.

Kogu keskkonnasõbraliku liikumise kuu ürituste programmiga saab tutvuda ja üritustele registreeruda saab veebilehel www.tallinn.ee/est/keskkond/liikumiskuu.