Seto Folk toimub 27.-28. juunil Värskas, Setomaal. Festivalil kohtuvad folk- ja autorimuusika tipptegijad eheda seto kultuuriga ning lisaks muusikale saavad külalised osaleda ka põnevatel matkadel ja õpitubades. Festivali esimene päev algabki ülepiiriretkega Eesti kõige kaugemasse kagunurka Saatsesse.

27. juuni viib külalised koos kohaliku giidiga viisavabalt läbi Venemaa Saatsesse, kus külalisi ootab üks Eesti kaunimaid muuseume, kontsertprogramm ning kohalikud elanikud seto söökide ja juttudega.

Muuseumi õuel ootab külastajaid eriline kontsert: Setomaa Saatse nulka on külla tulnud rändtrubaduurist muusik Silver Sepp ja luuletaja Kristiina Ehin, kellele astuvad arhailise seto lauluga vastu Seto Kuningriigi parim sõnoline Marika Keerpalu ning kille Meel Valk.

Külastada saab ka Saatse õigeusu kirikut ja tutvuda Setomaa kõige rikkalikuma vanavarakoguga muuseumiga. Saatse muuseum on esimene spetsiaalselt seto kultuuri tutvustamiseks rajatud muuseum, muuseumi metsas on põnev matkarada ja õuealal ka omanäoline lastemänguväljak.

Retk saab alguse kell 14.00 Värskast ning tagasi jõutakse kella viieks. Pealaval algab õhtune programm festivali avamisega kell 18.00 – et ka retkelised kogu reedesest programmist osa saaksid.

Piiriületustasu on 10 eurot, mis sisaldab bussisõitu Värskast Saatsesse ja tagasi koos kohaliku giidiga, muuseumikülastust ning erikontserti. Kohtade arv on piiratud ning osalemiseks on vajalik eelregistreerimine, mida saab teha Seto Folgi kodulehel http://setofolk.verska.ee/714/ .

Seto Folgi passid ja päevapiletid on müügil Piletilevi müügipunktides üle Eesti. Aprilli lõpuni on piletid müügil soodushinnaga.