Soome Instituut Tallinnas ootab eestlasi liituma Soome juubelipidustustega läbi nelja suure projekti:

  • suur Soome ja Eesti muusikute ühiskontsert Vabaduse väljakul. Kontsert on segu nostalgiast ja uute, tõusvate artistide loomingust – soomlaste ja eestlaste ühisesinemine ning tõlgendused naaberriigi muusikapaladest. 80ndate soome muusikat teati ja tunti Eestis hästi. Kontsert on ka audiovisuaalne läbilõige praeguse hetke soome kultuurist ja selle kokkupuutepunktidest eestlusega.
  • näitus “100 Soome asja”: Soome 100. juubeliaastale pühendatud näitus esitleb igast Soome iseseisvusaastast üht eset. Sajast killust sünnib pilt, mis viib vaataja jalutuskäigule läbi Soome ajaloo erinevate perioodide.
  • fotokonkurss “100 hetke”: Suurel, kahte maad hõlmaval fotokonkursil püüavad eestlased pildile hetki ja elamusi, mis nende jaoks seostuvad Soome ja soomlastega. Samal ajal pildistavad soomlased kõike, mida Eesti nende jaoks tähendab. 
  • projekt “100 talks: Soome iseseisvuse juubeliaasta auks on loodud võimalus soome-eesti vestlusringideks, arvamuste ja kogemuste vahetamiseks. Idee on lihtne: sina (sinu organisatsioon) kutsud oma üritusele külalise ja Soome Instituut maksab kulud. Esinemised võetakse videole ja tehakse internetis kättesaadavaks. Toetuse taotlemise tähtaeg on 6. detsember 2016.

Samuti on alanud oma meeskondade registreerimine suurele Eesti-Soome 100+ maavõistlusele, mis toimub 10. juunil 2017 ja mille jooksul peetakse vähemalt 100 sõpruskohtumist. Loe maavõistluse kohta lähemalt siit.