Soome-Eesti artiklivõistlus 2016 toimus vahemikus 6. detsember 2016 kuni 5. jaanuar 2017 eesti- ja soomekeelsetes Vikipeediates. Võistluse eesmärgiks oli kirjutada ja täiendada Soome ja soomlaste kohta käivaid artikleid eestikeelses Vikipeedias ning tõsta Eesti ja eestlaste kohta oleva info hulka soomekeelses Vikipeedias.

Eestikeelses Vikipeedias võtsid võistlusest osa 20 kasutajat, kes kirjutasid 122 Soome ja soomlastega seonduvat artiklit. Soomekeelses Vikipeedias kirjutasid 25 kasutajat 221 artiklit Eestist ja eestlastest.

Parimad kirjutajad selgitas välja žürii koosseisus Sven-Erik Soosaar (MTÜ Wikimedia Eesti juhatuse esimees), Heikki Kastemaa (Wikimedia Suomi juhatuse esimees) ja Margit Kuusk (TÜ soome keele ja kultuuri õppejõud). Hindamisel võeti arvesse nii artiklite kvaliteeti kui ka teema olulisust. Auhinnad pani välja Wikimedia Eesti, Eckerö Line, Underi ja Tuglase Kirjanduskeskus ning teised koostööpartnerid. Auhindade pidulik üleandmine toimus 27. jaanuaril kell 13:30 Tallinnas Soome Vabariigi suursaatkonnas.

Eesti artiklivõistluse võitja on kasutaja Njosnavelin ning lisaks anti välja veel neli auhinnalist kohta kasutajatele Yx teine, Leemarx, Ohpuu ja Cassini 120. Lisaks on Vikimeedia ära märkinud ka kasutaja Stibium91, kes sai algaja eriauhinna.

Rohkem infot võistluse, sellel osalejate ja kirjutatud artiklite kohta leiab Vikipeediast.