Suvi on paras aeg loodusega koos olemiseks ning looduse kohta uue avastamiseks. Tartu loodusmaja pakub selleks mitmeid võimalusi.

Augusti alguseni (2.08) leiab loodusmajast sääski – meil on avatud mitmekülgne Urmas Tartese eestvedamisel valminud sääsenäitus, mis tutvustab nende pealtnäha tüütute tegelaste eluviise, tähtsust ökosüsteemis ning ka seda, kuidas end sääskede eest kaitsta.

Eesti 100. juubeliaastale pühendatud H2O külastusmängu üheks punktiks on ka Tartu loodusmaja, kus saab lahendada ülesandeid ning leida üles Eesti loodusimed. Mängida saab septembri keskpaigani (16.09).

Avatud on püsinäitus „Läbipaistev loodusmaja“, mille abil saab teada, millest loodusmaja tehtud on ning millega on arvestatud ühe loodussõbraliku maja ehitamisel. See näitus on kodulehel nüüdsest olemas ka virtuaaltuurina.

Loodusmaja park on väike linnaoaas, kust leiab vaikseid nurgakesi lihtsalt olemiseks, laste tegevus- ja mängupaiku, valmivaid vilju ja õitsvaid lilli. Kui soovid suvel linnas loodust tunnetada, tule loodusmaja parki!

Lisaks saab loodusmajas aastaringselt kogeda talveaia külluslikkust, vaadata kilpkonni, soetada keskkonnasõbralikke meeneid, korraldada üritusi ning tellida ekskursioone, õpitubasid ja koolitusi.

Õpime märkama ja hoolima, et oskaksime hoida!

Piletiinfo:
Sääsenäitus
täis 3€ / soodus 2€ / pere 10€
Majapilet
täis 3€ / soodus 2€ / pere 10€
Sääsenäitus + majapilet
täis 5€ / soodus 3€ / pere 13€

Tartu loodusmaja suvised lahtiolekuajad:
T-R kl 10-18
L kl 11-16