Kui te juhtute praegu veel nägema siile liikumas, siis tasub olla nende suhtes tähelepanelik ning lisatoitmine on praegu kindlasti omal kohal. Kordame siis üle, et siilidele sobilik toit on kassi-või koeratoit mis on tehtud linnulihast. Siilidele sobivaks joogiks on vesi. Piima ei tohi siilidele anda, sest nad on laktoositalumatud!

Samuti tasub nüüd rahulikult oma kohale jätta kõik lehe- ja oksahunnikud! Kindlasti ei soovita me nüüd enam puulehti või ka puulehti sisaldavaid kilekotte aiast või parkidest ära viia! Lehehunnikutes, -kottides ja -vaaludes võivad peituda talveuneks valmistuvad siilid!

Valdav enamus siile peaks praeguseks olema juba kolinud talvepesadesse - kas siis parkidesse või metsatukkadesse, et talveunne jääda. Talveuneks on Põhjamaades soovitatav kaal vähemalt 700 g. Siilide talveuni on Põhjamaades väga pikk ning siilid kaotavad talveunes olles 22-38% oma kehakaalust!

Kui peaksite praegu nägema päeval ringi liikumas väikeseid siile siis soovitame kindlasti nõu saamiseks Eesti Metsloomaühingu poole pöörduda.

 Metsloomaühingut saab toetada
kas annetades kontole EE952200221067573100 Swedpangas või helistades nr 9009933 - annetad 5€,
helistades nr 9009955 - annetad 25€.
Kogu jutt tuleb lõpuni kuulata, sest muidu annetust ei toimu!