Kanada fotograaf Jo-Anne McArthur on jäädvustanud kümne aasta jooksul ja enam kui 40 riigis loomi, keda kasutatakse toiduainetööstuses, rõivatööstuses, loomkatseteks, transpordiks ja meelelahutuseks. Näiteks on ta külastanud nii Hiina karufarmi kui ka vaalapüüki takistavaid Sea Shepherdi vabatahtlikke Antarktikal.

Täna kell 14 toimub Solarise keskuse Apollos McArthuri fotoraamatu “We Animals” esitlus ja kohtumine autoriga ning sama päeva õhtul kell 18 linastub kinos Sõprus Jo-Anne McArthuri keerulisest igapäevatööst pajatav auhinnatud dokumentaalfilm “Vaimud meie masinas”.

Jo-Anne McArthuri fotod ja tema töödest-tegemistest pajatav dokumentaalfilm on suunatud inimestele, kellele läheb korda loomade olukord inimkeskses ühiskonnas, loomade ja inimeste vahelised suhted ning õiglus ja eetikaküsimused laiemalt.

Jo-Anne McArthur on muuhulgas pälvinud 2014. aasta meediaauhinna Kriitiliste Loomauuringute Instituudilt ja Toronto “Kaastunne loomadele” auhinna 2013. aastal, teda on nimetatud muutuste tšempioniks ja ökosõdalaseks. McArthur on Toronto, Brocki ja Ottawa ülikoolide külalislektor.

Nii raamatuesitlus kui ka filmilinastus on inglise keeles. Ürituste korraldaja on MTÜ loomade eestkoste organisatsioon Loomus.