Täna, 14. oktoobril, toimub Pärnus Eesti ajaloo suurim kiirkohting, millest oodatakse osa võtma kuni pooltuhat ärimeest ja tippjuhti. Pärnu Juhtimiskonverentsil toimuvat JCI Liidrite Ärikiirkohtingut organiseerib Ettevõtlike Noorte Koda.

“Kiirkohtinguid korraldame Pärnu Konverentside raames juba kolmandat aastat, kuid esimest korda toimub see niivõrd suure osalejate arvuga,” rääkis ärikiirkohtingu üks korraldajaid, Ettevõtlike Noorte Koja liige Sandra Goudin. Eelmisest sarnasest üritusest Pärnu Turunduskonverentsil võttis osa ligi 170 inimest ja selle käigus sõlmiti rohkem kui 2000 kontakti. “ Nüüd on oodata osalejaid vähemalt poole rohkem. Võib arvata, et juhid teevad seekord turundajatele ära ,“ lisas Goudin. 

Ärikiirkohtingu raames on võimalik tutvuda kindla arvu inimestega väga lühikese aja jooksul. Igale paarile on ettenähtud vaid 2 minutit teineteisega tutvumiseks. “Reeglina selgub juba paariminutilise vestluse järel, kas kahel inimesel on ärilisi kokkupuutepunkte. Selle formaadi kõige suurem võlu peitubki eripäras, et aega ei raisata ja kiirelt on võimalik saavutada suur hulk perspektiivikaid uusi kontakte“ selgitas Ärikiirkohtingu teine korraldaja, Eesti Ettevõtlike Noorte Koja liige Rode Luhaäär formaadi reegleid. 

Ärikiirkohting on JCI poolt välja töötatud formaat, mis sai alguse USA-st ja on tänaseks maailmas laialt levinud. Eesti Ettevõtlike Noorte Kojas korraldatakse ärikiirkohtinguid juba viiendat aastat. “Ärikiirkohting on andnud paljude sõnul neile kasulikke kontakte ja toonud ellu pöördelisi muutusi,” rääkis Luhaäär.

Ettevõtlike Noorte Koda JCI on rahvusvaheline ettevõtlike noorte inimeste võrgustik, kuhu kuuluvad initsiatiivikad kuni 40aastased juhid ja professionaalid. JCI pakub oma liikmetele soodsat keskkonda oma juhtimisoskuste, sotsiaalse vastutustunde, ettevõtlikkuse arendamiseks ja rahvusvahelise suhtevõrgustiku loomiseks. Kogu võrgustiku laiem eesmärk on innustada noori inimesi looma üheskoos positiivset muutust ühiskonnas. 

JCI organisatsiooni kuulub ligi 200 000 liiget üle maailma. Eestis on JCI esindatud seitsmes linnas kokku ligi 300 liikmega.