Täna kell 10 pannakse müüki 28.–31. juulini toimuva XXIX Viljandi pärimusmuusika festivali passid. Tõsised folgisõbrad saavad juba soetada nii nelja päeva passe kui ka ühe päeva passe, lisaks on müügil noortepassid, seeniorpassid ja toetajapassid.
 

  • Bioneeri uudised
  • 1. detsember 2021
  • Foto: Noored Viljandi Pärimusmuusika Festivalil / Aron Urb

Festivali piletimüügipealik Anu Rannu sõnul suurendati tänavu soodushinnaga nelja päeva passide ning noortepasside kogust, mille vastu on aastast aastasse üha suurem huvi.

„Õppiv noor vanuses 13-26 aastat saab praegu osta festivalipassi 50 euroga, ülejäänute jaoks on neli päeva pärimuspidu kättesaadav 80 euroga,“ sõnas Rannu. Soodushinnaga passide arv on piiratud. Päevapasside hinnad algavad 25 eurost, seeniorpass maksab 60 eurot. Viljandi pärimusmuusika festivali pileteid saab osta Ticketerist.

Järgmise Viljandi pärimusmuusika festivali teemaks on “Juured ja ladvad”. Selle kaudu pühitsetakse meie muusikalisi juuri ning rõhutatakse noorte talentide rolli traditsiooni edasikandjatena. Festivali programm seab fookusesse noored pärimusmuusikud, kes ammutavad oma repertuaari juurtest, aga lisavad sinna alati ka nii vajalikku noort energiat.
 
Viljandi lossimägedes 28.–31. juulini 2022 toimuv pärimusmuusika festival väärtustab pärimust, tavasid ja paikkondlikku identiteeti, püüdes aastasadade vältel kogunenud vaimseid väärtusi kohandada kaasaegse elukorraldusega – ikka selleks, et traditsioonid elaksid ja seeläbi tugevneks meie rahvuslik eripära ja muusikaline emakeel.
 
Viljandi pärimusmuusika festivalist on kujunenud omasuguste seas üks Balti- ja Põhjamaade suurimaid. Festivali külastaja on rõõmsameelne, endast ja ümbritsevast hooliv, armumis- ja süvenemisvõimeline nooruslik ja õnnelik inimene. Selline on ka festivali vaim.
 
Festivali korraldab MTÜ Eesti Pärimusmuusika Keskus. Lisaks aastaringsele kontserttegevusele Pärimusmuusika Aidas ning suvisele festivalile tegutseb keskuse juures vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.