19.-29. märtsini saab TÜ botaanikaaia näitusel tutvuda ajatatud sinililledega ning otsida vastuseid küsimusele, mis värvi siis ikkagi on sinililled.

Harilik sinilill (Hepatica nobilis) on taimeliik tulikaliste sugukonnast sinilille perekonnast. Harilik sinilill on mitmeaastane rohttaim. Liigi vanuseks arvatakse isegi 40–50 miljonit aastat. Hariliku sinilille eestikeelne tavanimetus ja Eestis levinud nimi on sinilill. Rahvapäraselt kutsutakse sinilille ka külmalilleks.

“Sinililled meie metsades pole kaugeltki ainult sinised, vaid ka valged, roosad, lillad ja isegi kirjud. Väike valik neist on seekord ajatatud ja botaanikaaia õppeklassi kevadootuse leevendamiseks välja pandud,” ütles näituse üks korraldajatest TÜ botaanikaaia aednik Katrin Mäeots.

Samuti saavad külastajad ehedatele õitele lisaks tutvuda ka fotonäitusega sinililledest. Näituse panid kokku Riho Teras, Helle Treier ja Katrin Mäeots.

Sinilillede näitust on võimalik vaadata 29. märtsini 2019 TÜ botaanikaaia õppeklassis. Näitus on avatud iga päev kell 10-17. Näituse külastamine on botaanikaaia piletiga.