Tartu Ülikooli loodusmuuseumi selleaastane seenenäitus “Kuumalaine” toob välja kuuma suveilma mõjud seeneriigis. Näitus on avatud 7. ja 8. septembril kell 10-18.

TÜ loodusmuuseumi seminarialal saab tutvuda sügisseentega - huvitavatest kännu- ja kukeseentest kuni väga mürgiste kärbseseenteni. Tänavune seeneaasta on pika kuumalaine tõttu eriline, kuid septembri alguseks on seeneaeg paljudes Eesti paikades siiski kohale jõudnud ning pilvikud, puravikud ja kärbseseened on alustanud kasvamist.

“Tänavuse pika ja kuuma suve järgselt on seentel olnud kasvamisega veidi probleeme ja tavapärastes heades seenekohtades võib jääda praegu üsna tühja korviga,” sõnas TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees-Pani. “Kui seenele minna, peab teadma kohti, kus on sadanud regulaarselt vihma, mis aitab seentel ilusti kasvada. Näiteks on kuum suveilm olnud meelepärane puravikkudele, keda sel aastal on leida eriti suurtena ja ka rohkesti juba praegu,” lisab ta.

Seenealast infot jagavad näitusel ka konsultandid.

Näituse külastamine on tasuline, pileti hind 4 eurot ja lastele 2 eurot. Gruppidel palume külastusoovist ette teavitada: loodusmuuseum@ut.ee või tel 7376076.

Näituse korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.