Tartu Ülikoolis füüsikat õppiv noormees Ants Remm pälvis Indoneesias toimunud maailma füüsikaolümpiaadil ülikõrge teise koha ning võitis sellega kuldmedali.

28. detsembrist kuni 3. jaanuarini viidi Lombokis, Indoneesias läbi maailma füüsikaolümpiaadi (WoPhO – World Physics Olympiad) finaalvõistlus, kus osales 109 õpilast 15 riigist. Eestit esindas Tartu Ülikooli füüsikatudeng Ants Remm, kes sai üldjärjestuses ülikõrge 2. koha ning pälvis sellega kuldmedali.

Maailma füüsikaolümpiaad on terve aasta kestev kolmest etapist koosnev võistlus, kus osalejateks on füüsikast süvitsi huvituvad õpilased, kes soovivad end proovile panna füüsikaprobleemide lahendamisel ning täiendada oma teadmisi läbi õppimise, uurimise ja sotsiaalse suhtluse.

Lõppvõistlusel antakse osalejatele võimalus katsuda jõudu nii teoorias kui eksperimendis rahvusvahelistel füüsikaolümpiaadidel kuldmedaleid saavutanud õpilastega. Ka Ants Remm tõi möödunud aastal toimunud rahvusvaheliselt füüsikaolümpiaadilt Tais kaasa kuldmedali.

Ants Remm ja tema mentor Jaan Kalda jõuavad tagasi Eestisse 5. jaanuari õhtul kell 19.30.