Taiwan korraldab järgmisel kuul spordi maailmamängud Aasias ainulaadsel päikeseenergial toimival staadionil, mis meenutab taevast vaadates rõngasse tõmbunud draakonit. Draakoni selg oleks eemalt vaadates nagu kaetud teravate soomustega, kuid tegelikkuses on need hoopis 8 844 päikesepaneeli, mis katavad kogu staadioni energiavajaduse.

Staadioni katuse kogupind on 14,155 m2, mis võib toota 1,14 GWh elektrienergiat aastas. See on energiakogus, mis katab lähinaabruskonna energiavajaduse 80% ulatuses, kui staadion ise energiat ei vaja. Staadionil on 3 300 valgustit ja kaks ülisuurt TV kuvarit paralleelsete spordisündmuste ülekandmiseks.

Staadioni idee reaalseks arhitekturiliseks imeks vorminud Jaapani arhitekt Toyo Ito sõnul läks kogu projekt maksma 150 miljonit dollarit ja see võib mahutada 55 000 pealtvaatajat.

Magava draakonikujuline staadion asub Kaohsiung’i linnas, mis võib olla uhke oma maailma suurima päikeseenergial toimiva spordirajatise üle. Linnaametnikud kinnitavad, et staadioni energiakogus, mis toodetakse rohelisest allikast, säästab keskkonda 660 tonni süsinikdioksiidi õhkupaiskamise eest.

Staadioni arhitektid on projekteerimise käigus pööranud erilist tähelepanu ehitustsükli keskkonnamõjude vähendamisele. Kasutusele võeti ainult need materjalid, mis on toodetud Taiwanil ja mis on juba taaskasutuses või hiljem taaskasutatavad.  Spordikeskuse ala ümbritseb 19 hektarit avatud ruumi, millest 17 hektarit on eksklusiivselt planeeritud linlaste rohealaks mida katavad jalgrattateed, tiigid ja kõrghaljastusega pargid. Selleks et rõhutada projekti keskkonnasõbralikkust, siirdati ehituse ajaks eemaldatud taimed pargialale tagasi.

Spordikompleks valmis napi kahe aastaga ja see kannab Tawaini parima ökoehituse tiitlit. Staadioni testimine on tänaseks läbi ja arhitektide üllatuseks võtab kõigi 3 300 valgusti täisvõimsusel töölehakkamine aega vaid 6 minutit.