On ilmeilus kevadpäev. Päike juba silitab soojalt nägu ja tuul sasib hoogsalt juukseid. Sellisel ilusal kevadhõngulisel lõunatunnil seab valitud seltskond inimesi sammud Lennusadama poole, et seal Suure Tõllu pardal saada teada, mida „Teeme ära“ talgute korraldajatel selleks aastaks uut plaanis on.

Pardale astudes tuleb tähelepanelikult jälgida, et ära ei eksiks – uksi ja treppe on niivõrd palju. Õnneks on saabujaid tervitamas ja õiget suunda kätte näitamas üks vanem härrasmees, kes kannab seljas meremehevormi.

Ruumi sisenedes märkab koheselt inimeste kaelas rippuvaid kollaseid sildikesi ehk talguhundi passe. Talguhundi pass on Teeme Ära talgupäeva meeskonna poolt välja antud unikaalne tunnuskiri, mis tähistab selle omaniku kaasalöömist Teeme Ära talgupäeval Eestimaa erinevais paigus.  Talgulised saavad passi omamisest ka kasu: nii rongi- kui bussipiletid on mais neile odavamad, saab soodsamalt külastada Meremuuseumit ja minna Hiiu Folgile. Loe lisa!

Ruumi seinal asetseval tahvlile on kirja pandud lõunamenüü. Sellele korraks pilgu heitnud suunatakse supipaja juurde kalasuppi mekkima.

Värvikogumine

18. aprillil algab koostöös VivaColoriga üle Eestiline taaskasutamis- ja kogumiskampaania. Värvijäägid, mis on seisma jäänud, kuid kasutatavad, siis inimestel on võimalus neid heategevuseks annetada varjupaikadele ja Tallinnas Loomaaiale.

Värvide annetamisel tasuks aga lähtuda põhimõttest, kas annetaja ise kasutaks seda värvi. Ära kuivanud ja õhku saanud värvidega pole paraku midagi head ja kasulikku võimalik teha.

Selleks, et saada täpsem ülevaade sellest, kuhu on võimalik oma värvid viia, külasta infoveebi www.kuhuviia.ee, otsingut teosta märksõnaga „värvijäägid“.


Rannad korda

Hetkel on registreeritud 40 talgut ja sotsiaalmeedia vasutajatel on võimalik end tagida ja end märkavaks teha (#Merionmeie!).


Mereäärsete talgute puhul toonitas Triin Visnapuu-Sepp tõsiasja, et on kevad ja paljudel loomadel/lindudel pesitsemisaeg. Seega talgulistel tasuks mitte pilliroo vahetuslähedusse minna (www.teemeära.ee)

Tuleohutustalgud

Päästeameti ennetustegevusest rääkis Liina Reinsaar, kes oli vägagi positiivselt meelestatud, et juba on üle poolesaja talgulise registreerunud. Kuna tuleohutus on vägagi aktuaalne teema, siis talgulistel on võimalik õppida sellest üht-teist. Nimel toimuvad 16.-30. aprillini koolitused, kus on võimalik õppida suitsuanduri paigaldamist ja tuleohutusest

Lisaks saavad kõik talgujuhid suitsuanduri, mis soovitavalt meeskondlikult tuleks panna sinna, kus see puudu on. „Üheskoos muudame Eesti tuleohutuks“, kommenteeris Liina Reinsaar.


Üleskutse talgute eestvedajatele

Sel aastal toetab Tere piimatööstus Teeme ära talguid. Kõigil talgukohtadel on võimalus tellida Tere piimatooteid. Hiljemalt 22. aprilliks tuleb ära täita ankeet, mille tulemusena jõuavad tooted talgule kohale. Lisainformatsiooni Teeme ära veedilehelt. (www.teemeära.ee)Talgud 2015Talgud 2015