MTÜ Fenno-Ugria Asutus korraldab täna alanud rahvusvahelisel linnakultuuri ja uue muusika festivalil Tallinn Music Week soome-ugri muusika õhtu „Fenno-Ugria Night“. Sündmus toimub reedel, 29. märtsil algusega kell 18 Telliskivi Loomelinnakus, Erinevate Tubade Klubis ning algab kell 18.

Fenno-Ugria õhtul kõlavad nii eesti regilaulude ja rahvakoraalide töötlused, ersa ja mokša mitmehäälne meestelaul, bessermani ja udmurdi viisid, saami joig kui ka vepsa ja soome elektrofolk.

TMW Fenno-Ugria õhtu on ainulaadne võimalus näha ühel laval koos meie sugulasrahvaste pärimusmuusikal põhinevat loomingut ja tutvustada seda maailma eri paikadest saabunud asjatundjatele.  Rahvapärast laulmisviisi ja rikkaliku instrumentaariumi ühendavad Eesti ansambel Triskele ning Mordva Toorama.  Udmurdi ja  bessermani arhailiste viiside tuntud tõlgendaja Maria Korepanova on seekord endaga musitseerima kutsunud Peterburi muusiku  Viktor Sologubi. Saami artist Torgeir Vassvik Norrast, vepsa ansambel Noid Karjala vabariigist  ning Soome pärimusmuusika menukas uustulnuk Okra Playground ühendavad traditsioonilised viisid elektroonilise muusikaga.

„See, et põlisrahvad jagavad oma muusikat tänapäeva muusikamaailma kontekstis, pole sugugi iseenesest mõistetav, kuid mitmed meie laval üles astuvad artistid on leidnud viisi tõlkida oma pärimust tänapäeva keelde – see on samal ajal nii tõeline julgustükk, kui ka peen kunst ning hädavajalik nende vähemusrahvaste kultuuriliseks püsimajäämiseks. Tegemist on seni mitmekülgseima soome-ugri artistide ühise ülesastumisega Tallinn Music Week´il,“ sõnas Fenno-Ugria Asutuse juht Kadi Raudalainen.

Fenno-Ugria lava on Tallinn Music Week festivalil viiendat korda ning toimub sel aastal 29. märtsil algusega kell 18:00 Telliskivi Loomelinnakus Erinevate Tubade Klubis.

TMW Fenno-Ugria Night on ühtlasi pühendatud ÜRO põliskeelte aastale.

Piletid on müügil Piletilevis.

Kõik pääsud on eelmüügis kontserdipäevani soodsamad ning need tagavad eelisjärjekorras sisenemise! Inimesed, kes ostavad eelmüügist pileti, osalevad esinejate plaatide loosis.