Tallinna Botaanikaaia traditsioonilised koolivaheaja taimepäevad 26.-28. oktoobril on seekord seotud toiduga, hõlmates ökoloogilise toidu kasvatamist ja tarbimist.

  • Keskkonnaharidus
  • 20. oktoober 2021
  • Foto: Tallinna Botaanikaaia palmimaja. Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

Koolivaheaja taimepäevade esimesel päeval seigeldakse sügiseses looduses, otsitakse erinevaid vilju ja meisterdatakse lõhnav ürdikaart. Teisel päeval alapealkirjaga “Supertoiduga supermaniks” õpitakse spetsialistide käe all tundma pisikesi taimi, milles on rohkelt kasulikke vitamiine, mineraalained ja antioksüdante. Üheskoos maitstakse toidutaimede tõusmeid, mis annavad palju tervist, jõudu ja jaksu. Töötoas saab ise seemneid külvata, külvid karbiga koju kaasa võtta ning taimed suureks kasvatada. Kolmandal päeval viiakse õpilased samblikusafarisse. Seiklejad saavad tuttavaks põnevate organismidega, keda kasutatakse peamiselt toiduks ja raviks.

Tallinna Botaanikaaia koolivaheaja taimepäevad toimuvad 26., 27. ja 28. oktoobril ja kestavad kaks tundi päevas kell 11.00 – 13.00. Oodatud on 7-14-aastased õpilased. Taimepäevad viiakse läbi õues.

Osalustasu lapse kohta on 5€ päevas. Tasuda saab kohapeal, botaanikaaia kassas. Registreerimine.