Kevade tulekuga on kodudes algamas heakorratööd ja seepärast tuletab Tallinna Keskkonnaamet meelde, missuguseid jäätmeid jäätmejaamades vastu võetakse.     

Jäätmejaamades võetakse elanikelt vastu:

- töötlemata puitu (tasuta), vanametalli (tasuta)
- plaste (tasuta)
- sorditud kivid ja betoon
- paberit ja pappi (tasuta)
- kasutuskõlblikku mööblit (tasuta). Kasutatud mööbli oleku otsustab jäätmejaama klienditeenindaja. Kasutuskõlbulikuks tunnistatakse heas korras olev mööbel, mida on võimalik suunata taaskasutusse koostöös MTÜ-ga Uuskasutuskeskus.
- elektri- ja elektroonikajäätmeid (tasuta, s.h. külmikud ja telerid). Tagastatavad elektroonikaseadmed peavad olema komplektsed. Mittekomplektseid külmikuid võetakse vastu ainult tasu eest - 10 eurot/tk
- pakendeid (tasuta)
- lehtklaasi 
- koduseid ohtlike jäätmeid (tasuta) 
- biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid (tasuta ühelt toojalt päevas kuni neli 100-liitrilist kotitäit)
- kasutatud riideid ( tasuta ühelt toojalt päevas kuni neli 100-liitrilist kotitäit)
- Jäätmejaamad võtavad vastu eterniiti hinnaga 30 euro/kuupmeeter

Sorteerimata ehitusjäätmeid, kasutatud riideid ja muid kasutuskõlbmatuid sorteerimata jäätmeid, sh kasutuskõlbmatu vana mööbel, veoauto ja väiketraktori rehve võetakse vastu vastavalt jäätmejaama operaatori hinnakirjale. Vastu võetakse taaskasutatavaid jäätmeid ainult kodumajapidamistest!

Sõiduauto rehve võetakse jäätmejaamades vastu kuni 8 tk. Vanu rehve saab viia ka MTÜ Rehviliidu vastuvõtupunkti Tallinna Prügilasse (Jõelähtme vald, Rebala küla, Loovälja).
 
Artelli jäätmejaam (Artelli 15) AS Eesti Keskkonnateenused ( tel.1919) K, N, R 14-19, L,P 10-15

Suur-Sõjamäe jäätmejaam (Suur-Sõjamäe 31a) AS Ragn-Sells (tel. 15155) K, N, R 14-19, L, P 10-15

Pääsküla jäätmejaam (Raba 40) (Pääsküla prügila territoorium), teenindab AS Eesti Keskkonnateenused (tel 1919) E, R 14-19, K, L, P 10-15 

Paljassaare jäätmejaam (Paljassaare 9a) teenindab OÜ Kesto (tel. 6395222) K, N, R 14-19, L, P 10-15 

Jäätmejaama sissesõidule ja territooriumile on paigaldatud infoviidad. Jäätmejaamas olevad mahutid on märgistatud vastavalt kogutavale jäätmeliigile. Kohapeal abistab ja juhendab elanikke jäätmete üleandmisel jäätmejaama töötaja, kes väljastab kliendi nõudmisel õiendi vastuvõetud jäätmeliikide ja koguste kohta.

Tallinna jäätmejaamades võetakse vastu taaskasutatavaid jäätmeid ainult kodumajapidamistest!

Kõik jäätmejaamad on suletud riigipühadel ja pühade-eelsetel tööpäevadel.