Targa linna lahendusi toetavale Tallinnovationi konkursile laekus sel korral 10 taotlust. Nende hulgast valis Tallinna linn koos teadus- ja ärilinnakuga Tehnopol välja neli võitjat, kellesse investeeritakse rekordiliselt 100 000 eurot.

Järjekorras kolmanda konkursi võitjateks osutusid ettevõtted 10Lines, Koduandur, FOB Solutions koos MyGamesiga ja FudLoop. 

10Lines arendab nutikaid roboteid teekatte markeerimiseks. Tänu 10Lines robotitele on võimalik teekatte joonimistöid teostada täpsemalt, efektiivsemalt ning märksa väiksema ökoloogilise jalajäljega. 
Koduandur teavitab eakate lähedasi või hooldustöötajaid, kui eakas ei liigu kodus tavapärases rütmis, mis võib viidata kukkumisele või terviserikkele. 
FOB Solutionsi ja MyGamesi poolt väljatöötatud lahendus võimaldab muuta spordiväljakud täiesti iseteeninduslikuks, juhtides broneeringuid, makseid, läbipääsu, valgustust ja muid funktsioone. 
FudLoop arendab nutikaid toidujagamiskappe ja pakub esimese ettevõttena maailmas toidujagamist teenusena. Projekti raames laiendatakse Tallinnas toidujagamiskappide võrku ja luuakse uusi võimalusi toidu ümberjagamiseks.

Tallinna Linnavolikogu innovatsioonikomisjoni esimehe ja konkursi žürii esimehe Aivar Riisalu sõnul oli konkursil osalenud ettevõtete ampluaa sel korral väga lai.

„Rõõm oli näha, et võidulahenduste hulka jõudsid nii tark- kui riistvara lahendused eri sektoritest, mis kinnitab kõikide eluvaldkondade potentsiaali ja valmidust innovatsiooniks. Ootame põnevusega, kuidas valitud lahendused tööle hakkavad ja Tallinna linnaga koostöö näitel ka rahvusvaheliselt edukaks saavad. Tallinnovationi tegevused on seni just ettevõtete sellist teekonda toetanud,” sõnas Riisalu. 

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol tegevjuht Indrek Orav lausus, et Tallinnovationi konkursi korraldamine ühtib sisuliselt Tehnopoli eesmärgiga toetada maailma muutvat innovatsiooni. „Linnaruumi nutikaks muutmine teeb meie kõigi elu mugavamaks ja kestlikumaks. Konkursi võidutööd loovad väärtust nii äridele kui inimestele. Hindame võimalust tuua välja ettevõtete potentsiaal rahalise toetuse, testkeskkonna valmisoleku ja praktilise mentornõuga,” lisas Orav. 

Innovatsioonikonkursi Tallinnovation eesmärk on muuta linna teenuseid ja keskkonda nii elanike kui külastajate jaoks mugavamaks. Konkursiga toetatakse linna ja tehnoloogiaettevõtete omavahelist koostööd ning uuenduslike targa linna riist- ja tarkvaratoodete kasutamist Tallinnas. 

Esmakordselt oli innovatsioonifondi suuruseks 100 000 eurot, mis läheb võitjate vahel jagamisele. Lisaks saavad konkursi võitjad linnalt kontakte, nõuandeid ja Tehnopoli mentorite võrgustiku tuge. Lahenduste arendamise ja elluviimisega alustatakse lähikuudel.

Eelnevalt on innovatsioonikonkursil oma lahenduste teostamiseks toetuse saanud Thinnect, KrattWorks, Solintel, Ringo Eco, Bikeep, R8 Technologies, Teede Tehnokeskus, Fusebox ja Aiotex.