Tallinna Linnatranspordi Aktsiaseltsi trammiteenistus jätkab läinud aastal käivitunud projekti „Kus trammid magavad?“, mille käigus on lasteaia- ja algkoolilastel võimalik tutvuda nii Kesklinna kui ka Kopli trammidepooga.

Tallinna Linnatranspordi juhatuse esimees Deniss Boroditš kinnitas, et otsus populaarse laste huviürituste sarja jätkamiseks tehti arvestades lasteaedade ja koolide suurt huvi depookülastuste vastu. „Lapsepõlves on kõige õigem aeg kujundada keskkonnateadlikke vaateid, mille üheks osaks on kindlasti ühistranspordi eelistamine. Me tutvustame lastele trammidepoo tööd ning näitame tramme nii lähedalt, et igaüks saab kogeda tunnet, mis tekib maailma kõrgelt juhisistmelt vaadates,“ selgitas Boroditš.

Tallinna Linnatranspordi trammiteenistuse direktor Andres Arukivi selgitas, et laste tutvumisürituse korraldamisel on mängus ka väike omakasu. „Loodame, et trammide hingeeluga maast madalast kursis lastest vähemalt mõned valivad tulevikus trammidega seotud köitva ameti, sest nupukaid ja häid töötajaid on meie ettevõttel alati tarvis,“ kõneles Arukivi.

Trammid on muutunud aasta-aastalt tallinlaste seas üha populaarsemaks. Sellele on aidanud kaasa 2017. aastal lõppenud kompleksne trammiteede renoveerimine, mis lisas mugavust ning ohutust. Trammiliikluse populaarsuse tõstmiseks kannavad linnarahvast teenindavad trammid tuntud poliitikute, muusikute ja kauneid naisenimesid, mis muudab ühissõidukid linlastele lähedasteks ja omanäolisteks.

Läinud aastal külastas Kopli ja Vana-Lõuna trammidepoosid 43 lasteaia ja 37 algklasside gruppi kokku ligi 2500 mudilasega. Huvilistel on võimalik depoode külastuseks registreeruda meilil katri.metsma@tallinnlt.ee või telefonitsi 643 4262. Ekskursioone korraldatakse, kuni soovijaid jätkub.