Nagu varasematelgi aastatel, alustavad ka tänavu oktoobri alguses tööd Tallinna Loomaaia loomasõprade ringid, kuhu oodatakse nii eesti kui vene koolide 4.-12. klasside õpilasi.

Ringide eesmärgiks on kasvatada lastes loodusearmastust, anda põhjalikumaid teadmisi loodusest kogu tema mitmekesisuses, probleemidest ja loodust ähvardavatest ohtudest ning loomaaia osast nende lahendamisel.

Ringitunnid toimuvad kord nädalas argipäeva õhtupoolikuti või nädalavahetusel. Tund kestab orienteeruvalt 1,5 tundi. Loomaaia peakontori õpperuumides toimuvaid ringitunde täiendavad mitmed õppekäigud loomakollektsiooniga tutvumiseks.

Lisaks tehakse võimaluste piires ka praktilisi töid: käitumisvaatlused, puuride sisustamine, töö mikroskoobiga. Veskimetsa ja Rebasemäe metsatukkade baasil on linnalastel hea võimalus tutvuda ka ümbritseva metsaelustikuga. Õpetajateks on metoodikud, lektorid ja teised loomaaia töötajad.

Kevadel lõpeb kursus ekskursiooniga Eesti loodusesse. Tublimad loomasõprade ringi lapsed saavad õppida ekskursioonijuhtideks, kes loomaaeda külastajatele tutvustavad.

Ringid on tasuta. Õppetöö toimub eesti või vene keeles. Info ja registreerimine tööpäeviti telefonil 694 3314.

Esmakordselt ringidega liitujate esimene kokkusaamine toimub 30. septembril kell 15.30 Tallinna Loomaaia kontoris (Haabersti peatus).

Lisainfo: tallinn.ee

Toimetas Katrin Lipp, säästva eluviisi portaal  www.bioneer.ee
Foto: backpackerinfo.net