Soojade ilmade saabumine ja lume sulamine on haljasalad muutnud pehmeks. Seetõttu tuletab Munitsipaalpolitsei kõigile autoomanikele meelde, et linnas on tegelikult haljasaladele parkimine keelatud.

„Paljud sõidukijuhid ei hooli loodusest ega liiklusseaduse nõuetest ja pargivad oma sõidukid haljasalale, lõhkudes sellega varakevadel veel ülimalt õrna rohukamarat. Parkimisel vajutavad autod pehmesse pinnasesse suured rööpad ja autoga sealt välja sõites jääb järele mudamülgas. Kuna enamikul sõidukitest on veel all jämeda mustriga talverehvid, siis eriti selliste rehvide puhul  kandub muda teedele-tänavatele, kus see tolmuks kuivab. Ja siis nurisevad inimesed, et linnatänavad on koristamata ja tolmused,“ ütles Tallinna Munitsipaalpolitsei Ameti juhataja Aivar Toompere. „

Alates sellest nädalast alustab Munitsipaalpolitsei laiendatud kampaaniat haljasaladel parkijate tabamiseks ja karistamiseks. Munitsipaalpolitsei ametnikud kavatsevad läbi viia reide täna, 28. märtsi õhtu- ja öötundidel, mil valesti haljasaladel parkijaid leiab kõige rohkem. Seega – olge seadusekuulelikud ja ärge parkige haljasalal.

Toompere sõnul kavatsetakse homse reididega minna kõikidesse linnaosadesse ja just nimelt pärast tööpäeva, mil inimesed on koju jõudnud ning oma sõidukid ära parkinud. Kontrollkäik kestab kolm tundi. Tulemused leiavad kajastust Munitsipaalpolitsei Facebooki lehel. Tänase päeva seisuga on ametnikud galeriisse üles laadinud eilsed pildid valesti pargitud autodest. Nende omanikud on oma karistuse klaasipuhastaja vahele pandud trahvikviitungi näol ka juba kätte saanud. Homme lisatakse tänase päeva tulemused ja reedel neljapäevaõhtuse reidi omad. Loodame, et see veidigi distsiplineerib praegu hoo sisse saanud haljasalade kahjustajaid.