13. oktoobril  avas Kadaka tee 44 aadressil (Eesti Tekstiili kangapoega samas majas) uksed üksnes tervislikku toitu pakkuv kauplus Pomona. Ühtlasi on see esimene Mustamäe-Õismäe piirkonnas tegutsev ökopood, kus müügil värske toidukaup.

Pomona tervisliku toidu poodi on kaubad välja valinud arstid ja toitumisspetsialistid. Müügil on üksnes sellised mahetooted, mis ei sisalda tervisele kahjulikke koostisosi (nagu näiteks hüdrogeenitud taimerasvu ja valget suhkrut) ning mille valmistamisel on kasutatud vaid tervislikke töötlemisviise.

Uudne on ka see, et toitudele märgistusele on lisatud glükeemilise koormuse väärtus, mis on abiks nii igapäevase tervisliku menüü koostamisel kui kaalulangetamisel. Ka gluteenitalumatusega inimestel on poes kerge ostusid sooritada, kuna hinnasiltidel on vastav info olemas.

Pomona juhataja Imbi Viirok’i  sõnul leiab nende valikust head ja paremat kogu pere. Mõeldud on nii imikutele kui ka liha- ja taimetoitlastele. Müügil on nii Eesti taludes kasvatatud ökotooted, lõunamaised puu –ja köögiviljad kui ka Itaaliast pärit mahetoit. Uudse ja põneva tootena leidis Bioneer Pomona poest Bambo ökomähkmed.

Bioneer soovib uuele poele edu!
 
Toimetas: Katrin Lipp, www.bioneer.ee
Foto: Katrin Lipp, erakogu