Novembrikuu jooksul kestab eestikeelses Vikipeedias võistlus, kus kõik huvilised on oodatud kirjutama Kreeka-teemalisi artikleid.

Artiklid, mis sisaldavad infot Kreeka poliitikast, ühiskonnast, geograafiast, köögist, traditsioonidest, ajaloost või ajatust Vana-Kreeka kultuurist on Vikipeediale ühtviisi väärtuslikud.

"Kreekal on Eesti või üldiselt Lääne-Euroopa jaoks kaks dimensiooni: ühelt poolt kaasaja Kreeka, soe ja kena maa, kus puhkuse veetmise saab ühendada eneseharimisega; teisalt aga Antiik-Kreeka kui Lääne-Euroopa kultuuri häll. Tundes kreeka kultuuri ja ajalugu, mõistame ka läänemaailma kultuuri paremini. Millisena Kreeka meile paistab, sõltub sellest kui palju on meil eelteadmisi. Usaldusväärne eestikeelne info Vikipeedias aitab kindlasti kaasa sellele, et oskaksime Kreekat nautida nii kauge ja eksootilise kui omasena," ütles Tartu Ülikooli klassikalise filoloogia osakonna lektor ning artiklivõistluse žürii liige Janika Päll.

Artiklivõistlusel osalejaid hinnatakse kuues kategoorias, nii peaks igaüks endale huvipakkuva valdkonna leidma, milles ta soovib artikleid luua või täiendada. Valminud artikleid hindab žürii ning parimad pälvivad auhinnad, mille panevad välja MTÜ Wikimedia Eesti ja võistluse toetaja Kreeka Suursaatkond Tallinnas.

Reeglid ja juhised osalemiseks on leitavad võistluse lehel.