Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia suveekskursioonid: Sel laupäeval, 15. augustil ootab Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed huvilisi ekskursioonile tolmeldajatest botaanikaaeda. Ekskursiooni viib läbi Villu Soon. Järgmisel nädalal toimub õpperetk loodusesse koos geoloogi Tõnu Pani ja bioloogi Külli Kalamehega. Sel korral uudistatakse Põhja-Eesti rannikuala loodust.

 

 Ekskursioon tolmeldajatest Tartu Ülikooli botaanikaaias 20. augustil.

Eesti looduse päeval, 15. augustil kell 14 toimub Tartu Ülikooli botaanikaaias ekskursioon tolmeldajatest. Ekskursiooni juhatab zooloogia teadur Villu Soon.

“Ekskursioonil tutvutakse ennekõike erinevate putukatega, kes Tartu Ülikooli botaanikaaias õisi tolmeldavad ning sellega, kuidas nad on kohanenud erinevate õitega. Ühtlasi vaadatakse tolmeldamist ja sellega seotud kohastumusi ka taimede poolelt,” sõnas Villu Soon.

Ekskursioon on tasuta. Ekskursioon kestab 1 tund.

20. septembrini on Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis võimalik tutvuda ka Villu Soone fotonäitusega „Mesilaste mitmekesine maailm“. Fotonäitus tutvustab mesilaste mitmekesisust ja ka teisi putukaid, kes mesilastega lähemas suguluses on või kelle elutegevus mesilastest sõltub. Fotonäitus ei piirdu ainult fotode ja tekstidega. Avades näitusel QR-koodi, saab andmeportaalist eElurikkus teada, kus ja millal foto on tehtud või hoopis liigi kohta rohkem infot otsida.

Näituse külastamine botaanikaaia piletiga.

 

Looduse õpperetk Põhja-Eestisse 20. augustil.

Taasiseseisvuspäeval, 20. augustil ootab Tartu Ülikooli loodusmuuseum loodusretkele Põhja-Eestis. Geoloogi Tõnu Pani ja bioloogi Külli Kalamees juhendamisel matkatakse ja uuritakse mereäärset loodust Põhja-Eesti rannikul.

TÜ loodusmuuseumi loodushariduse koordinaator Külli Kalamees sõnas: „Loodusretkel tutvume Türisalu pangalt (31 m kõrge) avaneva ilusa merevaatega Vääna klindilahele, matkame mere ääres ja uurime Türisalu joastikku, käime Rannamõisa pangal ja Tabasalu loodusrajal, vaatame kaunist Keila juga ning Treppoja joastikku“.

Väljasõit retkele toimub 20. augustil kell 9:00 Tartu Ülikooli loodusmuuseumi eest (Vanemuise tn 46, Tartu). Retk kestab kuni kell 20:30. Soovitame riietuda vastavalt ilmale, kaasa võtta süüa ja juua.

Loodusretke osalustasu on 15 eur ja lastele 13 eur.

Vajalik on eelnev registreerumine e-kirja teel loodusmuuseum@ut.ee. Registreerunutele saadetakse kinnituskiri.

Õpperetke korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.