Olete oodatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seeneretkele 10. septembril, kus toimub seenenäituse seente kogumine ja seenenäitusele 11.–12. septembril kell 10–18 Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.

Seenenäituse ja loodusmuuseumi piletihind seenenäituse kuupäevadel on 4 eur ja sooduspilet 2 eur, millega saab külastada nii seenenäitust kui ka loodusmuuseumi püsiekspositsiooni.

Seenenädal: Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seeneretk 10. septembril

10. septembril toimub Tartu Ülikooli loodusmuusemi seeneretk, kus toimub seente õpe ja loodusmuuseumi seenenäituse seente kogumine.

Seeneretkel on võimalik saada uusi teadmisi seentest ning esitada küsimusi retke juhtidele, kes annavad seenealast infot. Retke juhendajad on Teele Jairus ja Külli Kalamees.

Väljasõit seeneretkele toimub 10. septembril kell 10 Vanemuise alumisest parklast.
Seeneretke osalustasu on 10 eur, lastele 5 eur.

Soovitame riietuda vastavalt ilmale, kaasa võtta süüa ja juua. Jalga soovitame panna kummikud.

Osalemiseks on vajalik eelnev registreerimine aadressil: loodusmuuseum@ut.ee või tel 737 6076.

Seeneretke korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Seenenädal: Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seenenäitus 11.–12. septembril

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi seenenäitusel on külastajatele seenenäituse piletiga avatud nii seenenäitus kui ka loodusmuuseumi püsiekspositsioon.

Seenenäituse ja loodusmuuseumi piletihind näituse kuupäevadel on 4 eur ja sooduspilet 2 eur, millega saab külastada 11.–12. septembril kell 10–18 nii seenenäitust kui ka Tartu Ülikooli loodusmuuseumi püsiekspositsiooni ja ajutist näitust Eesti Meremuuseumilt.

Seenenäitusel loodusmuuseumi seminarialal saavad külastajad tutvuda sügisseentega pilvikutest, puravikest, riisikatest, kännu- ja kukeseentest kuni väga mürgiste kärbseseenteni välja. Näitusel on seened eksponeeritud koos söödavuse ja mürgisuse teabega. Seeneinfot  näitusel jagavad konsultandid.

Ootame seenenäitusele ka külastajate leitud seeni, mille kohta soovitakse lisainfot teada saada.

Gruppidel palun teavitada ette loodusmuuseum@ut.ee või tel 7376076.

Seenenäitust toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.