Tartu Hansapäevade nooruslik meeskond lähtub festivali korraldamisel rohelisest mõtteviisist ning propageerib rattasõitu ning autovaba liiklemist.

Tartu südalinn autovaba, siis oleme oma meeskonnaga eeskujuks teistele, liikudes ise ratastel nii festivali eel kui ka selle ajal,” selgitas Tartu Hansapäevade projektijuht Jaanus Tepomees. Tartus on palju rattateid ning turvalised rattaparklad, seega õhutab Hansapäevade meeskond tartlasi oma marsruute ratastel läbima. „Tartu linn on täpselt nii parasjagu suur ja väike, et ratastega on kõik vahemaad kenasti läbitavad, lisaks saab niimoodi ka vabas õhus päevase treeningu sooritatud”, muljetas Tepomees.

Festivali kommunikatsioonijuht Marika Goldman sõnul on hansapäevade meeskonnal käimas väike sisemine ettevõtmine, kus loetakse kokku kilomeetrid, mis kuluvad juubeldavate hansapäevade sünniks. „Jälgime oma nutiseadetega, palju kilomeetreid läbime selle korraldamise aja jooksul. Loodetavasti saame päris esindusliku numbri,” sõnas Goldman.

Taaskasutus ning rohelised eluviisid on Hansapäevade meeskonna jaoks olulised ning kogu festivali korraldamisel peetakse neid võimalusi silmas. Nii valmib suur osa Hansapäevade linnakujundusest taaskasutatud materjalidest.

Tartu Hansapäevad toimuvad 11. ja 12. juulil ning kannavad sel aastal pealkirja „Juubeldavad hansapäevad”, sest tähistatakse Tartu Hansapäevade 20. sünnipäeva. Kahel päeval täitub Tartu kesklinna erinevate teemalinnade ja paljude tegevustega.