Tartu linn jätkab tänavavalgustuse uuendamist, suuremad tööd seisavad ees Maarjamõisa, Variku ja Ülejõe linnaosas.

  • Bioneeri uudised
  • 23. november 2021
  • Ülemise foto pildistas Janek Jõgisaar, Bioneer.ee

„Oleme võtnud suuna kogu linnas tänavavalgustuse uuendamisele, et vähendada energiatarvet ning parandada valgustuse kvaliteeti," ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm. "Tänavavalgustuse rekonstrueerimisel on positiivne mõju elukeskkonnale laiemalt, sest valgustus on otseselt seotud ka turvalisuse ning liiklusohutusega."

Tänavavalgustus uuendatakse Raatuse ja Puiestee tänava ning Narva puiestee vahelisel alal, Riia, L. Puusepa, Tasuja ja Lembitu tänava vahelisel alal ning Variku piirkonnas kahe raudtee vahelisel alal. Samuti saavad uue valgustuse Ropka tee ja Lille tänava kõnnitee. Tööde kogumaksumus on 376 200 eurot, tööd teeb riigihankel edukaks tunnistatud EST Networks OÜ.   

Tööde mahtu kuulub valgustite ja valguspostide, kaabelduse ning juhtimiskilpide ja nende sisu uuendamine (kokku 319 valgustit). Uued paigaldatavad leedvalgustid on säästlikumad ja töökindlamad. Tööde valmimistähtaeg on tuleva aasta juuli.

Tegemist on viimase etapiga Tartu tänavavalgustuse rekonstrueerimise suurprojektist, millega alustati 2020. aastal Annelinnas, kus Sõpruse puiestee ja Mõisavahe tänava vahele jäävas piirkonnas vahetati uute säästlike valgustite vastu ligi tuhat valgustit. Projekti on täiendatud uute piirkondadega ning selle raames on lisaks Annelinna tänavavalgustusele rekonstrueeritud tänavavalgustust ka Rõhu, Tiksoja ja Vorbuse piirkonnas. Kokku on projekti maksumus 1 917 882 eurot, millest Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetus 1 254 095 eurot.