Tartu linnas asuvad keskkonnajaamad on seoses kevadise koristushooajaga avatud sellest nädalast kuni mai lõpuni ka pühapäeviti kell 10-16.

Jalaka 60b ja Jaama 70c asuvates keskkonnajaamades võetakse elanikelt tasuta vastu biolagunevaid aiajäätmeid  kuni 0,4m³ . Koguse eest, mis ületab 0,4m³, tuleb tasuda 4,15eurot kuupmeetri eest. Haljastusjäätmeid (sh oksi) suuremas koguses kui üks järelkärukoorem tuleb viia Aardlapalu kompostimisväljakule (7.7eurot/tonn)

Peale biolaguneva aiaprahi võetakse keskkonnajaamades vastu majapidamises tekkinud ohtlikke jäätmeid (akud, patareid, värvi- ja ravimijäätmed, päevavalguslambid jm), suuremõõtmelised jäätmed (mööbel), elektroonikaromud (külmikud, telerid jm), taaskasutatavad jäätmed (vanapaber ja -metall, plast- ja klaastaara). Vastu ei võeta asbestijäätmeid ja eterniiti.

Vanu autorehve saavad eraisikud tasuta üle anda Jaama 72C keskkonnajaamas.

Keskkonnajaamadesse võivad oma jäätmeid tuua lisaks Tartu elanikele ka Tartu, Haaslava, Tähtvere, Luunja ja Ülenurme valla elanikud.

Keskkonnajaamad on lahti E–R 12–18 ja L 10–16, ning kuni 29. maini ka pühapäeviti kl 10-16. Telefonid 742 1398 (Jalaka 60b) ja 1919  (Jaama 72c).


Allikas: Tartu Linnavalitsus