Tartu loodusmaja kutsub taas 3.-9. klassi õpilasi kalastuslaagrisse, mis toimub 30.07-1.08 Kuremaa järve ääres, ööbimine Udu turismitalu kämpingutes.

Laagris on suur osa praktilisel kalapüügil nii kaldalt kui paadist, toimub ööpüük ja varahommikune kalastusretk. Lisaks paranenud kalapüügioskustele ja mõnusale tegevusele suvises looduses, saavad osalejad teadmisi ümbritseva looduse elustikust, Eesti levinumatest kalaliikidest, kalade bioloogiast, erinevate püügivahendite kasutamisest ja hooldamisest, kalatoitude valmistamisest, keskkonnasõbralikust eluviisist ja veeohutusest. Juhendajateks on kogenud kalamehed Lõuna-Eesti Kalastajate Klubist.

Püügiviisidest praktiseerime õngitsemist, spinningupüüki ja püüki põhjaõngega. Kel on isiklik varustus, võiksid kaasa võtta lihtkäsiõnge või käsiõnge ja spinningu ning neile juurdekuuluvad tarvikud. Kel isiklik varustus puudub, saab selle laenata juhendajatelt.

Laagris osalemise tasu on 30€.

Kindlasti on vajalik eelnev registreerimine. Registreerimiseks saatke aadressil maris.metsaelu@gmail.com või maris.magi@tartuloodusmaja.ee  järgmised andmed: osaleja nimi, vanus ja telefoninumber ning lapsevanema nimi, telefoninumber ja meiliaadress.

Laagri osalustasu palume maksta pangaülekandega (NB! Palun oodake enne ära registreerumise kinnitus):
SA Tartu Keskkonnahariduse Keskus
Swedbank IBAN EE682200221019698363
Selgitus: lapse nimi, Kuremaa kalastuslaager

Keskkonnasäästlike harrastuskalapüügi laagrite toimumist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus. Meie kalastuslaagreid tunnustati 2017. aastal Keskkonnakäpa auhinnaga õnneliku õppe ja Rahva lemmiku kategooriates!