Teisipäeval, 8. juunil kell 17.30 on huvilised on oodatud kodukandi energeetika infopäevale, kus räägitakse taastuvenergia väiketootmise võimalustest Tartus ning päikeseelektrijaamade rajamisest kogukondliku tegevusena.

  • Energeetika
  • 28. mai 2021
  • Foto: Maarja peremajad Ujula tänavas/Tiit Grihin

Kõne all on uusimad trendid ja tehnoloogiad päikeseenergias, energiakogukonnad ja nende loomise võimalused ning nende toimimine. Lisaks antakse ülevaade Tartu linna plaanidest ja osalemisvõimalustest energiakogukondade tegevuses.

Kodukandi energeetikat aitavad mõista energiasüsteemide insener ja päikeseenergia entusiast Robert Mägi, Tartu Regiooni Energiaagentuuri juhataja Martin Kikas ja Tartu Regiooni Energiaagentuuri analüütik Annika Urbas. Infopäeva juhatab sisse abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul võimaldab kogukonnaenergeetika nii elanikel kui ka ettevõtjatel enda tarbeks taastuvelektrit toota ning seeläbi vähendada oma kulusid energiale. "See on suurepärane võimalus kaasata kohalik kogukond energiasüsteemi ümberkujundamisele ja kiirendada sel viisil üleminekut taastuvenergiale,“  lisas Tamm.

Kodukandi energeetika infopäev toimub 8. juunil kell 17.30–19.30 lodjakojas (Ujula 98). Seoses piirangutega saab lodjakojas kohapeal osaleda kuni 30 inimest. Ülejäänud huvilised saavad infopäeva jälgida Tartu linna kodulehel, Tartu linna Facebookis või Tartu linna Youtube’i kanalis.

Infopäeval osalemiseks palume registreeruda.

Infopäeva korraldavad Tartu Linnavalitsus ja Tartu Regiooni Energiaagentuur. Kogukondlike energiaühistute loomine on üks Tartu energia- ja kliimakava "Tartu energia 2030" tegevustest.