Eelmise aasta novembris talvekorterisse viidud Tartu rattaringluse elektrirattad tuuakse tagasi tänavatele 27. aprillil. Rattaringluse kasutajad peavad jätkuvalt arvestama eriolukorra reeglitega, et linnas liikumine oleks kõigile turvaline.

Abilinnapea Raimond Tamme sõnul lubab ilm elektrirattad taas kasutusele võtta ning see aitab linnas liiklejaid hajutada. “Rattasõidul on nakkusoht võrreldes ühissõidukite kasutamisega väiksem ja seetõttu pakub rattaringlus tänases olukorras linnas liikumiseks head alternatiivi. Eriolukorras on loomulikult esmatähtis võimalikult vähe ringi liikuda ning alles seejärel teha valik ühe või teise liikumisviisi kasuks,” ütles Tamm.
 
Tamm rõhutas, et kõik rattaringluse kasutajad peavad endiselt arvestama eriolukorra reeglitega, hoides teiste liiklejatega distantsi ning järgides hügieeninõudeid, kasutades sõitmisel kindaid. Kasutuses olevaid rattaid desinfitseeritakse iga päev nii rattaparklates kui ka -töökojas.
 
Läbi talve on kasutuses olnud 250 tavaratast, millele lisandub järgmise nädala alguses 500 elektriratast. Üle Tartu linna on 69 rattaringluse parklat, mis on varustatud infotahvlitega rataste kasutamise kohta.