Ühesuunalisele Veski tänavale hakatakse täna õhtul märgistama  jalgrattureile vastassuunas sõitmiseks rattarada. Sama töö on edaspidi kavas ette võtta ka paaril teisel ühesuunalisel tänaval.     

Veski tänaval Kuperjanovi ja Näituse tänava vahelisel lõigul lubatakse pärast rattaraja märgistamist rattureil sõita mõlemas suunas. Lisaks rattarajale piiratakse sellel tänavalõigul sõidukite  liikumiskiirus 30 km/h ning Liivi tn lähistele rajatakse liiklust rahustav künnis. 

"Jalgratturite osakaal Tartu linnaliikluses on aasta-aastalt kasvanud ja liikluskorralduse muutmise kaudu on meil võimalik rattasõitu mugavamaks ja ohutumaks muuta. Selle keskkonnasäästliku liikumisviisi edendamine aitab meil saavutada mitmeid olulisi eesmärke  - liikluskoormus tänavail väheneb ja linnaõhk saab puhtamaks," ütles abilinnapea Raimond Tamm. 

Jalgrattureil on lubatud vastassuunas sõita ka Õnne, Baeri ja Ülikooli tänavatel. Lähitulevikus on kavas rattureile vastassuunas liiklemiseks rada märgistada veel Veski tänava Tähtvere poolses lõigus, Filosoofi tänaval ja Kalevi tänaval.