Tartus tegutseb 14.-16. detsembrini “Jõulurosina linnaosa”, kus Õnnepanga abil vahetatakse heategusid, jagatakse tasuta piparkooke ja rosinaid, puhastatakse saapaid ja kuulatakse jõulujuttu.

Agape Eesti koostöös Tartu kirikutega ning partneritega erasektorist soovib jõuluajal pakkuda linnaelanikele positiivset ja rõõmutoovat jõuluelamust Tartus loodud “linnaosa” näol, mis on avatud 14.-16. detsembrini pärastlõunasel ajal Pirogovi platsil.  

“Selleks, et tõeline rosin jõuluajas hoopis kaduma ei läheks ja jõulurõõmu teistega jagamiseks piisavalt jaguks, saab igaüks linnaosast kaasa heateo maitse ja moega “rosinaid””, muheles Agape Eesti juht Herman Jürgens jõulurosina ideest rääkides.

Linnaosas, mis asub Pirogovi platsi Ülikooli tänava poolsel nurgal, jagatakse tasuta sooja alkoholivaba glögi, piparkooke, Tartu kirikute jõulusündmuste kavasid, häid soove ning muidugi energiat andvaid kasulikke rosinaid firmalt Rhumveld Baltic. Linnaosal on ka oma saapapuhastajad, suur jõulukaart kõigi soovide ja tervituste edastamiseks ning jõulujutt.

“Hoolimine, märkamine, soojus ja toetus on olulised märksõnad, mida praegusel ajal inimestele meelde tuletada,” leidis Õnnepanga eestvedaja Birgit Tolmann. “Need on väärtused, mida me kanname ja hea meel on jõulurosina linnaosa kaudu kutsuda inimesi üles head tegema,” rõõmustas Tolmann. Linnaosas saab lähemalt tutvuda Õnnepanga tegevusega ja vahetada heategusid.

Linnaosa viimasel päeval on Ülikooli kohvikus meisterduskoda, kus saab asjatundjate juhendamisel oma kallitele kauneid käepäraseid kingitusi ja jõulukaarte meisterdada.

Linnaosa on avatud 14.-15. detsembril kell 12-18 Pirogovi platsil.
Meisterduskoda on avatud kolmapäeval, 16. detsembril kell 14-20 Ülikooli kohvikus.