25. - 27. septembril 2008 toimub Tallinna Ülikooli ruumides rahvusvaheline konverents „Budism ja Põhjala 2008", mille korraldaja on MTÜ Eesti Njingma. Konverentsi eesmärk on uurida budismi ajalugu Põhjamaades ning käsitleda budismi kui kultuurinähtust laiemalt nii ajalises kui kultuurilises kontekstis. Konverentsi raames leiab aset ka fotonäitus "Budistlik traditsioon Eestis", mis avatakse 25. septembril Rahvusraamatukogu VI korruse galeriis.

Konverents „Budism ja Põhjala 2008" toimub Tallinnas Eesti Njingma eestvedamisel juba teist korda, tuues ühise teema raames konverentsi kõnepulti nii teadlased kui budistid -
osalejaid saabub nii Eestist, Lätist, Soomest, Rootsist, St Peterburist kui ka Burjaatiast ja kaugemalt. Konverents viib kokku Läänemere maade erinevad kultuurid oma budismi baasil ja annab osalejatele kolme päeva vältel hea ülevaate erinevate kultuuride budistlikust ühisosast. Tänavuse konverentsi peateema on "Budismi ajaloolised seosed Põhjamaades" ning alateemana on fookuses Eestis kasvanud ja koolis käinud kuulus budist parun Roman Ungern von Sternberg.
 
Konverents loob uue traditsiooni orientalistikas ja tibetoloogias tänu osalejate eripärasusele (teadlased ja budistid ühise laua taga) ja paneb aluse uuele käsitletavale teemale- Eesti ja Põhjamaade budismi ajalugu.
 
Konverentsil astuvad ettekannetega üles mitmed välisesinejad, nende hulgas professor Jürgen Offermann Lundi ülikoolist, dr.Hakan Walquist Stockholmi Etnograafiamuuseumist, tibetoloog Tiina Hyytiäinen Helsingi Ülikoolist, Läti ülikooli Aasia õppetooli dekaan dr.Leons Taivans, St.Peterburi  Budistliku templi Kuntsechoinei eestseisja Buda Badmayev, St.Peterburi Idateaduste Instituudi vanemteadur Natalia Yakhontova, St.Peterburi P.Kozlovi muuseumi direktor dr.Alexander Andreyev, Soome Danakosha Njingma eestseisja Tulku Dakpa Rinpoche jt.
 
Eestit esindavad konverentsi kõnepuldist Vello Väärtnõu, Tõnis Vint, Jaan Kaplinski, Anti Kidron, Priit Kelder, Ville Jehe ja Vilen Künnapu.

Konverentsi raames leiab aset ka fotonäitus "Budistlik traditsioon Eestis", mis kirjeldab ühte lõiku Eesti budismi ajaloost – budistliku traditsiooni rajamist ENSV ajastul. Näitus avatakse 25. septembril Rahvusraamatukogu VI korruse galeriis.

Ainulaadsele konverentsile ning fotonäitusele on oodatud nii teadlased kui budistid, üliõpilased ja orientalistid ning loomulikult kõik kultuurihuvilised. Konverents on osalejatele tasuta.

Konverentsi toetavad Tallinna Noorsoo-ja Spordiamet, Hasartmängumaksu nõukogu,Tallink City Hotels, AS Thulepunkt.

Konverentsi korraldajaks on MTÜ Eesti Njingma. Eestis on budism kui kultuurinähtus olnud kohal alates 20. sajandi algusest ja tal on üle100 aasta pikkune ajalugu koos personaaliaga, kuid siiani pole seda veel uuritud. Seetõttu arendab Eesti Njingma teadlaste ja budistide rahvusvahelist koostööd eesti ja põhjamaade kultuuriloo budistliku aspekti uurimiseks ja säilitamiseks.

2006. aastal esindas Eesti Njingma Eestit St.Peterburis toimunud Agvan Dorjievi päevadel  "Budistlik kultuur - ajalugu, allikad, lingvistika ja kunst", mis  korraldati Riikliku Ermitaazhi, St. Peterburi Riikliku Ülikooli, Burjaatide kultuuriühingu, Budistliku templi Kuntsechoinei , P.K.Kozlovi muuseumi ja A.Dorjievi Fondi koostöös.  Ettekanded on välja antud raamatuna Peterburi ülikooli poolt.

2006 aastal sai alguse Eesti Njingma veebiprojekt Budismi Entsüklopeedia: http://www.nyingma-buddhism.com

2007 aastal alustati Põhjamaade hariduse ja kultuurialase koostööga – I konverents „Budism ja Põhjala" ning näitus „St.Peterburi budistlik tempel".

Eelmisel aastal esmakordselt toimunud konverentsil "Budism ja Põhjala 2007" osalesid teadurid ja budistid Eestist, Soomest ja St. Peterburist. Kõnepuldis esindasid Eestit Leonhard Lapin, Tiit Pruuli, Anti Kidron, Priit Kelder ja Marju Broder. Paralleelselt konverentsiga toimunud  fotonäitust "St. Peterburi budistlik tempel" külastas teiste hulgas ka Tai kuningriigi suursaadik hr. Aprichart Chinwanno koos abikaasaga.

Eesti Njingma