Teadlaste ÖÖ festivalil on 30. septembri õhtupoolikul Tallinna Tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory (Raja 15) võimalik projekteerida oma veevõrk, valmistada spektromeeter või teostada taevavaatlusi satelliidiprogrammi teleskoobiga.

Eile TTÜ Mektorys esinenud USA astronaut kolonel Douglas H. Wheelock rõhutas oma ettekandes, et igas teadushimulisel noorel on potentsiaali saada edukaks astronaudiks. Tema sõnul peitub võti suurte tegude taga just nimelt huvis loodus- ja täppisteaduste vastu, samuti uudishimus ning julguses proovida. Eriti julgustas ta noori reaalainete õppimist tõsiselt võtma, sest nii nagu sai temasugusest tavalisest noormehest 178 päeva kosmoses viibinud astronaut, võib seda saada igaühest. 

Teadlaste ööl leiab TTÜ Mektorys endale meelepärast igas vanuses teadusesõber. Nii saab näiteks telestuudios tutvuda teletöö telgitagustega, virtuaalreaalsuse laboris proovida kosmoses käimist ja ventilatsioonilaboris on oodata suuremat ventilatsioonishowd. Saab teha katseid ja osaleda töötubades - uurida, kuidas helid mööda nööri liiguvad, osaleda robootika töötoas, lahendada inseneriülesandeid ja palju muud põnevat. Kõige noorem töötoa läbiviija on 9-aastane Gustav Adolfi Gümnaasiumi õpilane Kristjan Liiv, kes õpetab huvilisi YouTube’i kanalit oma sõnumi levitamiseks ära kasutama.

Ettevõtlushuvilisi ootab koos JCI BeWise’ga korraldatud välkloengud teemal „Kuidas „ulmelises“ tehnoloogiamaailmas ettevõtjana läbi lüüa?“. Esinevad Eesti idufirmade esindajad, kes jagavad oma kogemusi tehnoloogiavaldkonnas tegutsemise kohta – räägivad eelistest ja väljakutsetest. Samuti arutletakse, kas tehnoloogia kiire areng võimaldab pakkuda paremat toodet või tähendab see ettevõttele hoopis lisapingutust, et konkurentidest mitte maha jääda. Õhku visatakse ka küsimus, mis üldse on tehnoloogiavaldkonnas tegutseva idufirma jaoks „ulmeline“ ja kuhu võiks välja jõuda 20 aasta pärast.

Filmisõpradel on võimalik kell 19.00 vaadata legendaarset filmi „Blade Runner,“ pisematele külalistele näitame temaatilisi multifilme.

TTÜ Mektory teadlaste öö toimub reedel, 30. septembril kell 18.00-22.00 ja kõikides tegevustes osalemine on tasuta. Põhjalikuma programmi leiab siit.

Teadlaste Ööga päädib TTÜ Mektory kosmosekuu. Lisaks kolonel Wheelocki esinemisele toimus septembris Mektorys rahvusvaheline kosmosedebatt ning TTÜs avalik loeng Euroopa Kosmoseagentuuri peadirektori Johann-Dietrich Wörner poolt.