Teletorni näitus „Elus Universum“ tõi talvel majja möödunud aasta sama perioodiga võrreldes ca 15% rohkem inimesi. Kokku külastas novembrist kuni aprillini torni üle 50 000 inimese.

Kosmosenäitusele lisaks pakuti huvilistele ka inspireerivaid kohtumisõhtuid kosmoseteadlastega ning viimane loeng selles sarjas „Maast ja ilmast“ toimub Teletornis juba sel kolmapäeval. Loengul esinevad keskkonnafüüsikud Piia Post (Tartu Ülikool) ja Anu Reinart (Tartu Observatoorium). Osalemine on kõikidele tasuta. Info ja registreerumine Teletorni kodulehel.

Juttu tuleb Maa jälgimise kosmosetehnoloogiatest ja sellest, mida me Maa keskkonnast kosmose abil teada saame, kuidas on lood kliimamuutustega ning kas „ilm ikka on hukas“.

Näitus „Elus Universum“ on avatud veel kuni 30. aprillini. „Oleme kosmosenäitusega väga rahul ja külastajate tagasiside annab meile julgust ka edaspidi eri-ekspositsioonile mõelda,“ ütles Teletorni juht Riina Roosipuu.

Alates 10. maist rõõmustab Teletorn aga juba uue näitusega – kuuks ajaks seatakse üles Kunstiakadeemia moeosakonna tudengite poolt Liisi Eesmaaga koostöös loodud eksperimentaalsete moevormide näitus.

Suvi on tihe ning inimesed naudivad vaadet, mis tornist avaneb. Päevad on pikad ja valged ning nauditav vaade on siit iga ilmaga, kinnitas Riina Roosipuu. Teletorni restoranis armastavad söömas käia ka pered , paljude jaoks atraktiivne lisavõimalusena pakutav servakõnd. Põhja-Euroopa kõige kõrgemal avatud rõdul asuv Servakõndi (175 m kõrgusel) on kahe eelneva aasta jooksul proovinud juba üle 3000 julge külastaja.

Tallinna Teletorn on ringhäälingu saadete edastamiseks ehitatud hoone, mis on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit. Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana. 

Tallinna Teletorn on Maailma Suurepäraste Tornide Föderatsiooni (The World Federation of Great Towers ehk WFTG) liige, kuhu kuuluvad maailma kõige kõrgemad ehitised.

Teletorni näitus „Elus Universum“ valmis Teletorni, Tartu Observatooriumi - Eesti Kosmosekeskuse ja tippteadlaste koostöös. Näituse põhimagnetiks on visuaalekspositsiooni täiendav põnev kogemus-tundmuslik osa.  Näitusel tuuakse välja teaduse uusimad avastused kosmosevallas – alates tehnoloogiast kuni universumi mõistatusteni välja.

Näituse koostamisel on lisaks Tartu Observatooriumi ja Tartu Ülikooli teadustöödele kasutatud pilte ja videomaterjali Euroopa Komoseagentuuri (ESA), Euroopa Lõunaobservatooriumi (ESO), Ameerika rahvusliku komoseagentuuri (NASA) arhiividest. Ekspositsiooni on integreeritud ka Eesti kosmosehuvilise ja hobifotograafi Raivo Heina digitaalfotode näitus. Kosmosenäitusele pääseb Teletorni tavapiletiga. Korraga saab näitusega tutvuda 100 inimest.