25. jaanuaril käivitus Tartu Loomemajanduskeskuse ja Tartu Kõrgema Kunstikooli koostööprojekt, kuhu on kaasatud ka Eesti Maaülikooli maastikuarhitektid. Ühise kursuse raames on plaanis välja töötada loomemajanduskeskuse (Kalevi 13, 15 ja 17) hoonete taga asuva pargiala ideelahendused. 

„Otsime pargialale, mis on seni laiema avalikkuse eest varjus olnud, huvitavaid ideelahendusi, mis pakuksid nii linlastele kui ka linna külalistele põnevat ajaveetmist“, ütles Tartu Loomemajanduskeskuse juhatuse liige Raul Oreškin. Et pargiala valmimisel saaks sellest avatud linnaruumi osa, mis võimaldaks erinevatel sihtgruppidel end loovalt väljendada ning pakuks roheala külastajatele ka  atraktiivseid ajaveetmise võimalusi, oleme otsustanud nii planeerimise protsessi kui ka selle tulemusi laiemale avalikkusele kajastada, lisas Oreškin.

Projektis osalemise vastu on suur huvi ka Tartu Kõrgemal Kunstikoolil. „Meie õppetöö põhimõtteks on, et see oleks võimalikult palju seotud  tudengite tulevase iseseisva eluga. Et õppetööl oleks võimalikult praktiline ja avalikus ruumis nähtav väljund või tulemus, et  teoorias räägitut saaks tegelikkuses praktiseerida“, märkis  Tartu Kõrgema Kunstikooli õppeprorektor Erika Pedak. „Ka on meeskonnas töötamine  vajalik üldoskus, mida tuleb varakult harjutada. Erialadevahelised projektid, nagu  täna algavgi, on meie õppekavades selleks, et  ühise eesmärgi ja tulemi  nimel töötaksid koos erinevate erialade esindajad, antud juhul  ka Eesti Maaülikoolist“, lisas Pedak.

Ligi hektarisuurusele pargialale on plaanis rajada skulptuuride aed, kõlakoda koos väliõppealaga, koht kunsti-, disaini- mahe- ja roheturgude korraldamiseks, mängu- ja puhketsoonid. Ideede ring ei ole suletud. Tudengite tööks jääb vajalikud funktsioonid territooriumile mahutada, arvestades pinnareljeefi  omapära ja muinsuskaitse eritingimustest tulenevaid kitsendusi. Eesmärgiks on nädala jooksul välja töötada terviklahendus ning vormistada see esitluseks.

Täpsema info leiate: http://www.lmk.ee/pargiala_kavandamine