Tallinna Munitsipaalpolitsei Amet alustas käesoleva aasta juulis Tallinna Keskkonnaameti poolt turvakaameraga fikseeritud väärtegude põhjal Pirita Selveri parklas asuvate konteinerite ümbruse risustajate suhtes 18 väärteomenetlust.

  • Bioneeri uudised
  • 29. august 2017
  • Foto: Turvakaamera. Pixabay, CC Public Domain

Tallinna Keskkonnaamet paigaldas Pirita Selveri parklasse ohtlike jäätmete kogumispunkti, elektriromude konteineri ning klaasi ja riiete kogumise konteinerite juurde kaamera, mis võimaldab jälgida ümbruskonnas toimuvat.  Juuli kuu jooksul tuvastati 18 konteinerite ümbruse lagastajat, kelle suhtes alustati väärteomenetlust. Linnaruumi lagastajaid  on nii Piritalt, Viimsist kui ka  Lasnamäelt ja suurem osa rikkumisi on seotud elektroonika jäätmete ning rehvidega.

Tallinna Keskkonnaamet juhib tähelepanu, et Pirita Selveri parklas asuvad elektroonika- ja ohtlike jäätmete konteinerid on avatud kolmapäeviti (1. maist-30. septembrini) kella 14.00-19.00 ning laupäeviti ja pühapäeviti kella 10.00-15.00. Kui konteiner suletud, siis on jäätmete jätmine konteinerite ümbrusesse keelatud ning toob kaasa trahvi.

 Tallinna Keskkonnaamet tuletab meelde, et jäätmejaamad võtavad elanikelt komplektseid elektri- ja elektroonikajäätmeid vastu TASUTA. Lisaks kui füüsiline isik ostab kauplusest elektri- ja elektroonikaseadme (nt. televiisor, külmkapp) on kauplus kohustatud vana samalaadse seadme tasuta vastu võtma. Väiksemaid elektroonikaseadmeid (küljepikkus kuni 25 cm) peavad kõik elektroonikat müüvad poed tasuta vastu võtma isegi siis kui uut asemele ei osteta. Rehve võtavad kõik jäätmejaamad tasuta vastu korraga kuni kaheksa sõiduauto velgedeta rehvi.

Tallinna elanikud saavad Pirital oma üleliigsed jäätmed, mis kogumispunktide konteineritesse ei sobi, viia Pärnamäe jäätmejaama (lisainfo tel. 529 3020). Lasnamäel asub jäätmejaam Suur-Sõjamäe 31a (lisainfo tel. 15155). Viimsi valla elanikud saavad jäätmeid ära anda Viimsi jäätmejaama, mis asub  Püünsi külas Vanapere põik 3 (lisainfo tel. 1919). Muugal asub jäätmejaam Kaldase tee 6 (lisainfo tel. 606 0800).