Tänasest on Haapsalus Rannarootsi keskuses avatud Tartu Ülikooli loodusmuuseumi rändnäitus "Elav Läänemeri", mis tutvustab meie kodumere olemust.

Näitus räägib Läänemere minevikust, olevikust ja esitab võimalikke tulevikustsenaariumeid. Me elame mere ääres ja oleme mitmel moel merest sõltuvad. Mere tasakaal ja tervis sõltuvad meist.

"Läänemeri on noor ja tujukas ning siin suudavad kanda kinnituda vaid vastupidavaimad liigid. Vaatamata oma erisusele, on Läänemeri siiski väga habras elukeskkond, mida tuleb hoida ja kaitsta inimese rumaluse eest," lausub Tartu Ülikooli Eesti mereinstituudi mereökoloogia juhtivteadur Jonne Kotta. Näituse koostamist teadusalaselt konsulteerinud Kotta soov on, et külastaja mõtleks, kuidas läheb meie ja Läänemere ühine lugu edasi.

Näitus on avatud Haapsalus Rannarootsi keskuses 17. juulist kuni 30. augustini iga päev kella 10-20.

Näitus on juba üleval olnud Tallinnas Viru Keskuses, Rakveres Põhjakeskuses, Tartus Kaubamajas ja Pärnus Port Arturi keskuses. Edasi liigub näitus Lõuna-Eestisse.

Näituse koostasid Jonne Kotta, Annelie Ehlvest, Inge Kukk, Veljo Runnel ja Eva-Liisa Orula. Näituse kujundasid ja teostasid Produktsioonigrupp OÜ ja KOKO arhitektid. Näituse valmistamist toetas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.