Täna tähistatakse üle maailma tuulepäeva. Selleks on ka põhjust, sest tuuleenergia rekordiline kasutuselevõtt on kergitanud sektori tööhõivet 5% ning täna töötab valdkonnas 1,1 miljonit inimest.

  • Energeetika
  • 15. juuni 2016
  • Foto: Pixabay (CC0 Creative Commons)

Veerand tuuleenergia töökohtadest asuvad Euroopas, mis omab ümmarguselt 40% turuosa maailma tuulikute turul. Euroopa 35 miljardi euro suurusest taastuvenergia seadmete ekspordist moodustab lõviosa just tuuleenergia tehnoloogia. 

Tuuleenergia juhib ka energiatootmise üleminekut taastuvenergiale. Eelmisel aastal ehitati uutest elektrijaamadest enim tuulikuid, mis on muutunud odavaimaks energia tootmise viisiks. Uuringute firma Ecofys 2015 aasta andmete põhjal jääb tuulikute poolt genereeritava elektri hind vahemikku 52 – 110 eurot megavatt-tunni kohta.

Tuuleparkide omanike ringi on tavapäraste energiafirmade kõrval järjest enam lisandunud suurkorporatsioone, kelle peamine tegevus ei ole energia tootmine. Apple, Facebook, Microsoft, Google, Lego, General Motors, Walmart, BMW, IKEA – kõik need gigandid on viimasel ajal investeerinud tuuleenergiasse.