Uuskasutuskeskus avab neljapäeval, 29. septembril kell 15-18.00 Solarise aatriumis, loovust ja leidlikkust käivitavad töötoad. Avaüritusele on oodatud kõik, kel on südamelähedane asjadele uue elu andmine.

„Meie eesmärk on muuta uuskasutus kõikide inimeste jaoks lihtsaks ja igapäevaseks. Töötoad avavad inimeste loovuse ja annavad julguse eristuda. Meil on väga hea meel, et 4 aastat tagasi toimunud töötoad on taaskäivitatud“ ütles Uuskasutuskeskuse tegevjuht Katriin Jüriska.

Töötoas on juhendajad kes aitavad osalejatel meisterdada mahlapakist rahakotti, vanast kampsunist mobiilitaskut, kangajääkidest lilli ja plastpudelist lillevaasi. Pudelid ja pakendid toob töötuppa Coca-Cola, kes ühtlasi on pannud õla alla kogu üritusele.

Coca-Cola jaoks on koostöö Uuskasutuskeskusega osa ettevõtte globaalsest Live Positively initsiatiivist, mis suunatud jätkusuutliku mõtteviisi edendamisele. "Peame ettevõttena loomulikuks anda oma panus olulistes ühiskonnaelu valdkondades, alates keskkonnahoiust kuni aktiivse ja tervisliku eluviisi propageerimiseni. Oleme seadnud endale väga selged eesmärgid ja usume, et koos töötajate ja partneritega suudame oma tegevuse läbi reaalset muutust luua" rääkis Coca-Cola Baltikumi kommunikatsioonijuht.Evelin Ojamets.

Avaürituse järel, hakkavad töötoad toimuma Uuskasutuskeskuse õppeklassis. Ootame kõiki huvilisi ühel päeval kuus Uuskasutuskeskusesse, Tatari 64. Töötubades meisterdatakse põnevaid ja käepäraseid asju, õpitakse materjale ja räägitakse toote elutsüklist. Täpsem info töötubade kohta Uuskasutuskeskuse kodulehelt: www.uuskasutus.ee

Ligi 10 aastat Eestis tegutsenud Uuskasutuskeskus opereerib kahte poodi, mille kaudu suunatakse igal aastal rohkem kui 60 tonni kaupa uuele ringlusele. Uuskasutuskeskuse poodidest ostes ja sinna kaupa viies tekib maailma vähem asju, hoiad keskkonda, säästad raha ja oled teinud natuke head. Kaupadest võetakse vastu pea kõike: riideid, nõusid, mööblit, mänguasju, raamatuid jpm. Uuskasutuskeskuse eripäraks on see, et müüakse vaid Eesti inimeste toodud kaupa, millest ligi pool suunatakse heategevusena puudust kannatavatele peredele. Uuskasutuskeskuses müüdud asjade abil edendatakse keskkonnaharidust ja toetatakse vähekindlustatud Eesti peresid.