Me kõik soovime endale säravaid ja kauneid kiharaid. Selle nimel lasevad paljud naised juustesse teha triipe, pleegitavad ja värvivad neid. Iluprotseduure tehakse hoolimata tõsiasjast, et juukseid värvides ohustavad meid mitmed tervisele kahjulikud või koguni vähiteket soodustavad ained. Tuntuimad neist on benseen, kivisöe tõrv, pliiatsetaat ja tolueen. 

Vastuseks lugejate küsimustele ohutuma kosmeetika osas, pakub Bioneer välja mõned nipid, kuidas näha välja kaunis ja säästa seejuures nii keskkonda kui ka oma tervist.

  • Värvige juukseid harvemini. Sedasi vähendate enda kokkupuudet erinevate kemikaalide ja toksiliste ühenditega.

  • Kasutage ohutumaid juuksevärve. Heaks valikuks on ilma p-fenüleendiamiinita või madala nimetatud kemikaali sisaldusega juuksevärvid ning värvivad taimed (henna, senna, indigo). Peamine tervisehäda, mida P-fenüüldiamiin sageli juukseid värvivale inimesele tekitab, on allergiline dermatiit.

  • Lühendage juuksevärvide peas hoidmise aega. Hoidke juuksevärve juustes vaid nii kaua kui minimaalselt vajalik on. Ärge unustage kasutamast kindaid, kui teostate värvimisprotseduuri ise. Kui külastate salongi, siis informeerige juuksurit oma soovist kasutada minimaalset mõjuaega.

  • Loputage korralikult. Loputage juukseid pärast nende värvimist eriti korralikult. Ei ole ju tarvis, et kemikaalid jääksid juustesse kuni järgmise peapesemise päevani. Kui külastate juuksurit, siis paluge tal loputada tavalisest põhjalikumalt.

  • Vähendage värvimise intensiivsust. Triipude tegemine ja fooliumi abil salkude värvimine juustesse vähendab oluliselt kokkupuudet värviga.

  • Leidke naturaalseid juuksevärve kasutav salong. Kui kodukohas sellist salongi ei ole, siis paluge oma juuksuril muretseda olemas olevasse salongi mõne ohutuma sarja tooteid.