Juba kolmeteistkümnendat korda toimunud loodusfotograafide jõukatsumises Vereta jaht tunnistati parimaks pildikütiks Indrek Ilomets, kelle saagiks oli pilt uruhiire kinni püüdnud soo-loorkullist. Ilomets pälvis konkursi võitja au ka 2008. aastal, teatas RMK.

Vereta Jahi korraldaja, Loodusmuuseumi zooloogiaosakonna juhataja Tiit Hundi sõnul sai võidutöö valikul žüriile otsustavaks asjaolu, et Ilometsa tabatud kanakull on muutunud tänapäeval Eestis väga haruldaseks ja jäänud pildile liigile loomupärases tegevuses.

Vereta jaht toimus tänavu maikuus Ida-Virumaal, Tudus, RMK Anguse jahimajandi maadel. Tegemist on pärisjahile sarnaneva jahiga, kus relvadeks on fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, vaid vaiksed kaameraklõpsud. Fotokaameratega hiiliti ja varitseti väärilist saaki nii vees, õhus kui maal varavalgest hilisõhtuni.

Metsnugis jäi tabamatuks

Alates 1997. aastast korraldatava fotovõistluse jahiloomaks on varasematel aastatel olnud sokk, metssiga, kobras, metskits, põder, karu, ilves, teder, metsis, mäger ja saarmas, metsis ja teder; tänavuse fotojahi saaklooma metsnugist aga ei õnnestunudki korralikult tabada.

Fotojahi eriauhinnad pälvisid Ingmar Muusikus (RMK auhind), Egert Tavita (Looduse Omnibussi auhind), Maldon Ots (ajakirja „Eesti Jahimees“ ja Eesti Jahimeeste Selts auhinnad),  Heiko Kruusi (ajakirja „Looduse sõber“ auhind), Jaan Künnap (ajakirja „Eesti Mets“ auhind), Kart Tammiste (ajakirja „Eesti Loodus“ auhind).

Fotojahi käigus tehtud piltidest on žürii valikul kokku saanud näitus, mis iseloomustab Anguse jahipiirkonna maastikke ja selle asukaid. Näitus jääb avatuks Eesti Loodusmuuseumis (Lai tn 29a, Tallinn) kuni 5. detsembrini.

Võistluse korraldajateks on  RMK, Eesti Loodusmuuseum ja Overall Eesti AS. Koostööpartnerid on ilm.ee,  MTÜ Loodusajakirjad, ajakiri Eesti Jahimees, Eesti  Jahimeeste Selts,  Looduse Omnibuss.